محسن کاوه: نهمی پاریس قطعا یک اتفاق بود، اما سال جاری لااقل اشتباهات مان را ببینیم، نگاه مان باید به نفرات دوم و سوم تیم ملی کشتی تغییر کند

به گزارش کنفرانس هکا، محسن کاوه، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد گفت: چیزی که باعث شده علیرضا کریمی اینقدر رو به جلو حرکت کند داشتن یک رقیب داخلی خیلی خوب است و وقتی می خواهد از این حریفش جلو بزند، حتما مدال جهانی اش را قطعی می نماید.

محسن کاوه: نهمی پاریس قطعا یک اتفاق بود، اما سال جاری لااقل اشتباهات مان را ببینیم، نگاه مان باید به نفرات دوم و سوم تیم ملی کشتی تغییر کند

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درخصوص ششمی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2018 گفت: مسابقات جهانی سال گذشته یک زنگ خطر برای کشتی ما بود. البته نهمی پاریس واقعا یک اتفاق بود و کشتی ما در هر شرایطی بین 5-6 تیم برتر جهان خواهد بود اما سال گذشته از حقایق دور شدیم و از اتفاقات درس نگرفتیم. آن موقع دلیل شکست را پایبندی به فرآیند انتخابی و جوانگرایی مطرح نمودیم که این واقعی نبود. اگر اشتباه مان را قبول کنیم متوجه می شویم که باید یک سری کار جدی انجام دهیم. امیدوارم لااقل سال جاری اشتباهات را ببینیم.

وی ادامه داد: یک مقدار در بحث برپایی اردو، تمرینات و انتخاب تورنمنت ها باید بازنگری گردد. وقتی بچه ها بدن های خوب و آماده ای در جهانی نداشتند شاید لازم باشد تمرینات را تغییر داد. مثلا حسن یزدانی در یک سال گذشته دو مسابقه قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی رفت که طبیعتا سطحش از جهانی خیلی پایین تر بود و بعد در بوداپست با حریفی مثل تیلور روبرو شد. احتیاج است که بچه ها در تورنمنت های بهتر و سنگین تری محک بخورند. ضمن اینکه سال جاری حر ف وحدیث های مربوط به انتخاب نفرات خیلی زیاد بود. رسول خادم 6-7 سال است که سکاندار فنی کشتی است و پس دیگر این حرف قابل قبول نیست که بگوییم کشتی گیر نداریم. اگر یک نفر 6 ماه بود که کار را به دست گرفته بود، این حرف قابل قبول بود. نباید قرعه بد را دلیل شکست بدانیم، کشتی گیری مثل مصطفی حسین خانی که سال گذشته هم در ثانیه های پایانی باخت، سال جاری هم به همین شیوه مغلوب جردن باروفس شد، یعنی ما در این یک سال روی رفع کردن این اشکال کار نکرده ایم. باید روی تاکتیک های انفرادی کشتی گیران بیشتر کار کنیم.

این مربی کشتی آزاد کشتی های علیرضا کریمی و پرویز هادی را اتفاقات خوب مسابقات جهانی دانست و مطرح نمود: چیزی که باعث شده علیرضا کریمی اینقدر رو به جلو حرکت کند و خوب کشتی بگیرد، داشتن یک رقیب داخلی خیلی خوب است و وقتی می خواهد از این حریفش جلو بزند، حتما مدال جهانی اش را قطعی می نماید. به نظرم باید رقابت انفرادی کشتی گیران مان را بیشتر کنیم و به نفرات دوم و سوم تیم ملی بیشتر اهمیت بدهیم. نگاه مان باید به کشتی گیر ذخیره خیلی بهتر باشد. می خواهم یک مثالی بزنم. آمریکایی ها سه طلا و یک برنز در اوزان 74، 79، 86 و 92 کیلوگرم گرفتند. خیلی جالب است که اگر به 4 سال گذشته این نفرات نگاه کنید، آنها با هم رقیب بودند. کایل داک حریف جردن باروفس بود که به او می باخت و باروفس به جهانی می آمد، اما حالا هر دو عضو تیم ملی هستند و یکی طلا می گیرد و یکی برنز. یا تیلور به همین شکل که در انتخابی ها همیشه می باخت اما حفظش کردند. این یعنی رقابت انفرادی که منجر به مدال جهانی می گردد.

محسن کاوه با اشاره به شکست حسن یزدانی توضیح داد: اول از همه باید قبول کنیم که تیلور کشتی گیر خوبی است و ما باید برنامه ریزی بهتری برای حسن یزدانی داشته باشیم. برنامه ریزی ما در یک سال گذشته برای یزدانی خوب نبود. ای کاش به یاشاردوغو و یا جام یاریگین می رفت تا با تیلور کشتی بگیرد. من فکر می کنم یزدانی سال جاری از نظر آمادگی بدنی مقابل تیلور کم آورد. ما خوب تجهیزش نکرده بودیم.

وی اضافه نمود: پرویز هادی هم خوب کشتی گرفت و به نوعی خودش را تثبیت کرد. اتفاقا در مورد مدال او داشتیم با دوستان صحبت می کردیم که خیلی جالب است که سنگین وزن های ما معمولا در یکی دو دهه اخیر در سال های پایانی کشتی شان مدال جهانی و المپیک گرفته اند. نفراتی مثل مرحوم علیرضا سلیمانی، علیرضا رضایی، فردین معصومی، حتی کمیل قاسمی و حالا هم پرویز هادی. درحالیکه کشتی گیری مثل پتریاشویلی در 24 سالگی سه - چهار مدال جهانی دارد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1021

به "محسن کاوه: نهمی پاریس قطعا یک اتفاق بود، اما سال جاری لااقل اشتباهات مان را ببینیم، نگاه مان باید به نفرات دوم و سوم تیم ملی کشتی تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن کاوه: نهمی پاریس قطعا یک اتفاق بود، اما سال جاری لااقل اشتباهات مان را ببینیم، نگاه مان باید به نفرات دوم و سوم تیم ملی کشتی تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید