مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به چالش می کشد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل حزب دموکرات است، قرار است امروز سه شنبه با تصویب لایحه ای، مانع از اجرای تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر اعلام حالت اضطرار ملی برای تامین منابع اقتصادی مورد احتیاج برای ساخت دیوار مرزی مکزیک شوند.

مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به چالش می کشد

این درحالی است که لایحه ارائه شده از سوی یواخین کاسترو نماینده ایالت تگزاس، علیرغم اقبال بلندی که در مجلس نمایندگان دارد؛ حتی اگر پیروز به جلب حمایت سنا نیز گردد، تاب مقاومت در برابر حق وتوی ترامپ را نخواهد داشت.

با این حال، اقدام آنها مخالفتی آشکار با سیاست مهاجرستیزانه رئیس جمهوری آمریکا است و در صورت همراهی دولتمردان حزب رقیب، موجب ایجاد شکاف در میان جمهوریخواهان می گردد.

از سوی دیگر، این اقدام پیامی آشکار برای کاخ سفید خواهد داشت مبنی بر اینکه از بعد از انتخابات میان دوره کنگره آمریکا که اختیار مجلس نمایندگان به دموکرات ها واگذار شد؛ ترامپ تا رسیدن به انتخابات ریاست جمهوری 2020 با مسائل عدیده ای روبرو خواهد شد که ناشی از دودستگی قوه مقننه است.

دموکرات ها ترامپ را به دلیل استفاده از بودجه اضطراری برای ساخت دیوار مکزیک، به سوء استفاده از اختیارات ریاست جمهوری متهم می نمایند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2053

به "مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید