مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد.

مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد

مازندران که از هفته اول اسفند با آغاز فعالیت نوروز خوان ها در سطح شهرها و روستاهای این خطه سرسبز به استقبال عید نوروز رفته است، سفره پذیرایی از مسافران نوروزی را پهن نموده و آماده حضور جهانگردان داخلی و خارجی به این استان شد.

همنشینی نوروز با ماه مبارک رمضان تکاپوی مضاعفی را برای مازنی ها به همراه داشته است و علاوه بر تامین کالاهای اساسی، خدماتی و رفاهی فضاسازی شهری و فعالیت های فرهنگی را هم به فضاسازی شهری برای نوروز اضافه نمودند.

تامین آب شرب سالم برای مسافران یکی از دغدغه های جدی در این استان بود که با سرمایه گذاری نو دولت در مازندران و افزایش دبی آب این زیرساخت خدماتی هم ارتقا یافت.

مدیران ارشد استان بر این باور هستند با توجه به اینکه هر ساله برتعداد مسافران و جهانگردان مازندران اضافه می شود، زیرساختهای این استان باید در مسیر افزایش و تکاملی قرار گیرد.

بهسازی بیش از 80 حلقه چاه در امسال سبب شد که یک هزار و 470 هزار لیتر به دبی آب شرب این استان اضافه شود.

تامین کالاهای اساسی برای نوروز و ماه مبارک رمضان از جمله دغدغه های جدی دیگر بود که این اقلام ضروری هم در مازندران تامین شد.

استاندار مازندران با برگزاری یک همایش سراسری که با حضور تمامی شهرداران مازندران انجام شد آخرین جمع بندی های نهایی را انجام و فرش قرمز پذیرایی را دو هفته زودتر برای مسافران پهن کردند.

همه شهرداران مازندران مکلف شدند فضا سازی شهری برای نوروز امسال را متفاوت تر از سالهای قبل انجام دهند و با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و شبهای قدر کارهای فرهنگی در اولویت شهرداری ها نهاده شد.

زیرساختهایی همچون، آب، برق، گاز و پهنای اینترنت در مازندران باید بر مدار توسعه باشد و شهرداران برای تحقق این موارد باید پیگیری داشته باشند.

مازندران به علت برخورداری از جنگل، دریا و حدود سه هزار آثار تاریخی همیشه در تمام فصول سال میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است. با توجه به چنین شرایطی، فراهم کردن بسترهای لازم برای یک میزبانی شایسته از این مسافران همیشه جزو تاکیدات و اولویت های مسئولان بوده است.

با اوج گیری سفر، در تعطیلات نوروز امسال نیز 20 میلیون و 331 هزار و 990 نفر شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شد که این حجم از سفرهای نوروزی در کشور بی سابقه و حائز اهمیت به شمار می رود.

با توجه به حضور میلیونی مسافران در این خطه از شمال کشور پیش بینی الزامات برای میزبانی شایسته تر در این استان از نکات مورد توجه برای مسئولان می باشد تا سفر نوروزی خاطره انگیز را برای مسافران رقم زده شود.

بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای این منظور همیشه از ماهها قبل از عید نوروز انجام می شود تا کم و کاستی در نحوه و شرایط میزبانی از مسافران میلیونی ایجاد نشود. حال آنکه فراهم کردن این شرایط به انجام اقدامات برای آماده سازی فضاهای تاریخی و جهانگردی نیز بر می شود.

در میان هیجان مسافران و جهانگردان برای تماشا جنگلهای سرسبز و آبی خیره نماینده دریا در استان مازندران، آثار باستانی و تاریخی جلوه ای دیگر از جاذبه های جهانگردی این استان به شمار می روند و مجموعه های تاریخی و جهانگردی، غارهای باستانی، قلعه ها، کاخ ها، عمارتها و مکانهای زیارتی، مازندران را علاوه بر دارا بودن جاذبه های طبیعی جنگل و دریا برخوردار از منطقه ها مجذوب نماینده و تماشای تاریخی نموده است.

در کنار تمامی زیبایی های طبیعی جنگل و دریا در مازندران، جاذبه های تاریخی و باستانی این استان در نوع خود بی نظیر هستند و ظرفیت دیگری برای حضور و جذب بیشتر مسافران و جهانگردان به شمار می روند و آن دسته از مسافران و جهانگردانی که مازندران را بعنوان مقصد سفرهای خود انتخاب نموده اند، با بازدید از آثار تاریخی و باستانی می توانند جلوه ای دیگر از فضای جهانگردی در این استان را مشاهده نمایند.

در این پیوند استاندار مازندران گفت: همه شهرداران مازندران باید با تدوین برنامه جامع برای تقویت زیر ساخت 25 سال آینده شهر خود برنامه داشته باشند.

سید محمود حسینی پور گفت: در حال حاضر سالانه حدود 40 میلیون مسافر به این خطه از شمال مسافرت می نمایند و این آمار هر ساله در حال افزایش است که همه این موارد ضرورت تقویت زیرساختهای استان را فراهم می نماید.

وی پیرامون اینکه مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد، اضافه نمود: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و همزمانی آن با عید نوروز، ستاد تنظیم بازار استان به صورت منظم برای تامین کالاهای اساسی تشکیل می شود.

حسینی پور با بیان اینکه همه اقلام مورد احتیاج عید نوروز در مازندران فراهم شد، خاطرنشان ساخت: تقاضای ما از کسبه آن است که با هماهنگی اتحادیه ها بدون دخالت دستگاه های نظارتی تامین کالاهای اساسی مردم را بدون وقفه تامین نمایند.

وی خطاب به شهرداران این استان بیان داشت: فضای محیطی شهرهای مازندران در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان باید متفاوت تر از سالهای گذشته باشد.

وی با بیان این نکته که همه شهرداران مازندران باید زیبا سازی و نظافت شهری را در ایام نوروز با دقت انجام دهند، ادامه داد: نوروز امسال باید متفاوت تر از سالهای گذشته باشد و نقش شهرداران در این زمینه بسیار برجسته است.

نماینده عالی دولت در مازندران توضیح داد: در دو سال اخیر با توجه به صحبتهای صورت گرفته مبنی بر اینکه اعتبارات مازندران باید ملی دیده شود دولت سیزدهم نسبت به این امر اهتمام دارد.

حسینی پور اضافه نمود: مازندران سالانه میزبان نزدیک به 40 میلیون مسافر و جهانگرد است و زیرساختهای این استان باید در تراز این حجم از مسافر و جهانگرد باشد.

وی گفت: شهرهای ساحلی مازندران که میزبان مسافران بیشتری هستند شهرداران باید تمرکز بیشتری نسبت به تمیزی شهرها داشته باشند و نسبت به فضای سبز و مبلمان شهری حساسیت جدی تری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران بیان داشت: برای بهره مندی مسافران و جهانگردا ن از آب شرب سالم و عبور از تنش آبی در سال 1403 دولت برای بهسازی چاه های مازندران سرمایه گذاری نوی نموده است.

بهزاد برارزاده گفت: در امسال 75 حلقه چاه حفر و بهسازی شد که این امر سبب شد یک هزار و 470 لیتر آب بر ثانیه بر ظرفیت دبی آب شرب مازندران اضافه شود.

این مقام مسئول توضیح داد: تقویت زیرساختهای آب شرب مازندران به صورت جدی در دستور کار دولت نهاده شد و طرحهای مهم و بزرگی در حوزه آب و فاضلاب مازندران در دست اجراست.

منبع: همگردی
انتشار: 15 اسفند 1402 بروزرسانی: 15 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15698

به "مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید