ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟

به گزارش کنفرانس هکا، اخیرا ویدیویی منتشر شده که در آن نشان می دهد داخل یک بسته زعفران و برای سنگین تر شدن وزن آن، براده های آهن ریخته شده است. عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران می گوید استفاده از براده آهن برای افزایش وزن بسته های زعفران در برند های معتبر کذب است.

ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟

علی حسینی در مصاحبه با ایسنا، اظهار کرد: تقلب در زعفران فقط با براده آهن نیست بلکه ممکن است از سنگ، گیاهان رنگ شده، خاک و... نیز استفاده گردد. به عبارت دیگر هر چیزی که منشاء غیر زعفران داشته باشد، تقلب محسوب می گردد.

وی ادامه داد: فیلمی که اخیرا پخش شده اقدامی حساب شده برای تخریب خوشنامی یک برند زعفران است و افرادی که این ویدیو ها را درست می نمایند، قصد تخریب برند های زعفران را دارند و به نوعی دشمن کشاورزان هستند، زیرا با این کار زحمت کشاورزان هم زیر سوال می رود.

عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران افزود: 10 سال است که می گوییم شناسنامه دار کردن زعفران جلوی تقلب در این بخش را می گیرد، زیرا زعفران از نقطه فراوری در مزرعه قابل رهگیری خواهد بود و دیگر اینکه با این اقدام دولت می تواند بداند دقیقا چقدر زعفران در کشور کشت شده است. ولی متاسفانه فقط در این راستا حرف و شعار شنیدیم و اقدامی انجام نشده است.

حسینی توضیح داد: باید توجه کنیم که دیگر در عرصه فراوری زعفران در جهان تنها نیستیم و کشور های بسیاری در حال رقابت با ما هستند و به همین منظور باید خیلی با برنامه تر و دقیق تر عمل کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13943

به "ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید