لیبی، واکنش شدید دولت الوفاق به اظهارات عبدالفتاح السیسی

به گزارش کنفرانس هکا، دولت الوفاق لیبی به اظهارات رئیس جمهور مصر واکنش نشان داد.

لیبی، واکنش شدید دولت الوفاق به اظهارات عبدالفتاح السیسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های لیبیایی، دولت الوفاق لیبی که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است به اظهارات عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر که گفته بود این دولت اسیر گروه های مسلح است واکنش نشان داد.

دولت الوفاق لیبی در بیانیه ای بیان کرد که از اظهارات عبدالفتاح السیسی درباره توانایی مصر به انجام دخالت مستقیم در لیبی و متهم کردن دولت الوفاق به عدم استقلال در تصمیم گیری شدیدا متعجب است.

دولت الوفاق در این بیانیه با یادآوری حماسه ملی به رهبری این دولت در عملیات علیه گروه تروریستی داعش در شهر سرت، بر مشروعیت و استقلال در تصمیمات خود تاکید نمود.

دولت الوفاق لیبی اضافه کرد: حق دولت مصر در حفظ امنیت ملی این کشور را درک می کنیم، اما هرگز اجازه نمی دهیم که تهدیدی به حاکمیت ملی لیبی ضربه بزند.

در این بیانیه از دولت مصر خواسته شده که در مواضع خود در قبال بحران لیبی تجدید نظر نموده و نقشی مثبت که بیانگر روابط تاریخی بین دو کشور دوست و برادر باشد ایفا نماید.

ترور نافرجام وزیر کشور دولت الوفاق لیبی

و خبر دگیر اینکه شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر بیان کرد که فتحی پاشاغا وزیر کشور دولت الوفاق لیبی در شهر مصراته ترور شده و از این ترور جان سالم به در برده است.

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7806

به "لیبی، واکنش شدید دولت الوفاق به اظهارات عبدالفتاح السیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، واکنش شدید دولت الوفاق به اظهارات عبدالفتاح السیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید