قیمت نفت اندکی رشد کرد

به گزارش کنفرانس هکا، قیمت نفت در سرانجام معاملات هفتگی بازارهای جهانی اندکی رشد کرد.

قیمت نفت اندکی رشد کرد

مهر به نقل از رویترز نوشت: در خاتمه معاملات روز جمعه 13 اردیبهشت، قیمت نفت اندکی رشد کرد. افت صادرات ایران و ونزوئلا که به شدت تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، عرضه بازارهای جهانی را محدود کرده است.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، در 70.85 دلار بسته شد که نسبت به قیمت روز پنج شنبه 10 سنت افزایش یافته بود. برنت پس از 5 هفته رشد پیاپی، هفته گذشته 2.6 درصد سقوط کرد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، در 61.94 دلار بسته شد که 13 سنت از روز قبل بالاتر است، اما از لحاظ هفتگی، این شاخص در دومین هفته افت پیاپی خود حدود 3 درصد از قیمت خود را از دست داد.

گزارش مشاغل آمریکا که نشان می داد مشاغل این کشور در ماه آوریل رشد کرده و نرخ بیکاری به پایین ترین سطح 49 ساله 3.6 درصد رسیده است، انتظار از اینکه تقاضای نفت بالا خواهد ماند را تقویت کرد.

رویترز همچنین نوشت: هرچند رشد قیمت ها با گزارش چهارشنبه شب اداره اطلاعات انرژی آمریکا محدود شد که نشان می داد میزان ذخایر انبارهای نفت این کشور به بالاترین سطح خود از 2017 تاکنون جهش کرده است و تولید نفت آن به رکورد 12.3 میلیون بشکه در روز رسیده است. در حالی که صادرات نفت آمریکا به رکورد 3.6 میلیون بشکه در روز رسیده است، شرکت اطلاعات انرژی بی کر هیوز هم اعلام کرده است که حفاران نفتی آمریکا پس از سه هفته به تعداد چاه های تحت حفاری خود افزوده اند، که این نشان می دهد تولید نفت این کشور در آینده بالاتر هم خواهد رفت.

به گزارش مهر، البته گزارش مشاغل آمریکا چندان دقیق و قابل استناد نیست چرا که هرماه مدتی پس از انتشار گزارش رسمی، آمار به سمت اعداد پایین تر اصلاح می شود. به نظر می رسد مقامات آمریکایی برای آنکه نشان دهند جنگ تجاری با چین، اثر منفی بر اقتصاد آمریکا ندارد، گزارش اشتغال را دستکاری می کنند و آماری که اعلام می کنند بالاتر از اعداد و ارقام واقعی است؛ هر ماه مدتی پس از انتشار آمار رسمی اشتغال، در گزارش اصلاحی، اعلام می کنند اعداد اعلام شده در گزارش پیشین، درست و دقیق نبوده و اطلاعات جدید نشان می دهد اشتغال واقعی ایجاد شده، کمتر از آماری است که پیش تر اعلام شده بود. جالب آنکه در گزارش رسمی اشتغال ماه بعد، این بزرگنمایی مجدداً تکرار می شود؛ انتشار آمار غلوآمیز اشتغال همواره درست در زمانی انجام می شود که بازارها و سرمایه گذاران با بدبینی نسبت به تحولات بازارها، سقوط شاخص ها را رقم می زنند. در چنین برهه هایی، با انتشار آمار غیرواقعی اشتغال، مقامات آمریکایی می کوشند تا بازارها را تحت تأثیر قرار دهند و شاخص ها را بهبود ببخشند که چنین نیز می شود.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3055

به "قیمت نفت اندکی رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت اندکی رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید