قدوس - اوسترشوندس یادآور طارمی - پرسپولیس!

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، سامان قدوس بعد از شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا و با رای فیفا به مدت 4 ماه از انجام فعالیت های فوتبالی محروم شد و باید مبلغ 4 میلیون یورو هم غرامت به این باشگاه بپردازد.

قدوس - اوسترشوندس یادآور طارمی - پرسپولیس!

این رای فیفا به خاطر توافق ابتدایی باشگاه اوسترشوندس سوئد و سامان قدوس با باشگاه اوئسکا برای انتقال این بازیکن ایرانی بود اما در نهایت قدوس راهی تیم آمیان فرانسه شد. علاوه بر محرومیت و جریمه قدوس، باشگاه اوسترشوندس هم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده است.

این رای فیفا یادآور اتفاقاتی است که شهریور سال 96 برای مهدی طارمی، باشگاه پرسپولیس و باشگاه ریزه اسپور ترکیه افتاد. در آن مقطع زمانی طارمی به دلیل شکایت باشگاه ریزه اسپور 4 ماه محروم شد و حتی همراهی تیم ملی فوتبال ایران را از دست داد. پرسپولیس هم دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد.

این اتفاق زمانی رخ داد که حضور تیم ملی در جام جهانی روسیه قطعی شده بود و طارمی هم از ترس طولانی شدن پروسه رسیدگی به این پرونده و برای اینکه جام جهانی را از دست ندهد، از شکایت به دادگاه عالی ورزش خودداری کرد.

کارلوس کی روش سرمربی وقت تیم ملی فوتبال ایران در اولین اظهارات خود نسبت به محرومیت طارمی گفته بود :مطمئنا هم این اتفاق هم به خود طارمی و هم به باشگاه پرسپولیس و همین طور طرفداران، ضربه می زند. حتی تیم ملی هم در این میان متضرر می گردد چرا که بازیکن از لحاظ روحی نمی تواند آماده باشد. کاری که ما باید بکنیم این است که در چند ماه آینده بازیکن را به صورت کامل از لحاظ روحی و فیزیکی آماده نگه داریم تا برای بازی های ملی مسئله ای نداشته باشد. اما این اتفاقی که افتاد آن هم در سال 2017، یک اتفاق عجیب و شرم آور بود که لطمه زیادی به اعتبار فوتبال ایران می زند و یک نفر باید مسئولیت این اتفاق را قبول کند.

بعد از گذشت حدود دو سال، حالا سامان قدوس دیگر بازیکن تیم ملی محروم شده است. ممکن است قدوس به رای فیفا شکایت کند و پروسه محرومیتش با تاخیر روبرو گردد ولی در شرایط فعلی، این بازیکن قادر به همراهی تیم ملی در چهار بازی رفت مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 نیست و باید دید واکنش مارک ویلموتس سرمربی فعلی تیم ملی به این اتفاق چه خواهد بود.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5333

به "قدوس - اوسترشوندس یادآور طارمی - پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدوس - اوسترشوندس یادآور طارمی - پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید