قانونگذاران چک: تجاوز ترکیه به سوریه نقض قوانین بین المللی است

به گزارش کنفرانس هکا، نائب رئیس مجلس جمهوری چک حمایت ترکیه از گروه های تروریستی در ادلب و تجاوز این رژیم به خاک سوریه را محکوم کرد و گفت که مقاومت ملت سوریه اردوغان را ناکام گذاشت.

قانونگذاران چک: تجاوز ترکیه به سوریه نقض قوانین بین المللی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات و اعضای مجلس جمهوری چک حملات ترکیه به خاک سوریه را محکوم کردند و آن را نقض آشکار قانون بین المللی خواندند.

تومیو اوکامورا نائب رئیس مجلس جمهوری چک حملات ترکیه به خاک سوریه را نقض آشکار قانون بین المللی خواند و توضیح داد: نظام ترکیه به لطف مقاومت ملت سوریه و پافشاری آن در دفاع از خاک خود در رسیدن به مقاصدش ناکام ماند.

اوکامورا که ریاست جنبش آزادی و دموکراسی مستقیم چک را نیز برعهده دارد، افزود: ترکیه از گروه های تروریستی در ادلب حمایت می کند؛ کما اینکه مرزها را به روی مهاجران به سمت یونان و بلغارستان گشوده است تا تروریست ها و خانواده هایشان را قاچاق کند و بحران مهاجرت برای اتحادیه اروپا خلق کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، رادوفان ویخ عضو مجلس جمهوری چک نیز گفت: ترکیه با اشغال بخش هایی از خاک سوریه و حمایت از تروریست های آنجا قوانین بین المللی را نقض می کند.

او در پیامی که در شبکه اجتماعی فیس بوک منتشر کرده است، گفت: رژیم اردوغان از توافق های منعقده با اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت پیروی نمی کند. او کاهش سطح روابط دیپلماتیک با ترکیه و خروج سفیر چک از آنکارا را خواستار شد.

آندرژه نیو نویسنده اهل جمهوری چک نیز تاکید کرد:اردوغان از طریق درخواست کمک از ناتو به دنبال کشته شدن شماری از نظامیان کشورش در اراضی کشوری دارای حاکمیت مستقل به دنبال باج گیری از ناتو است، زیرا این نظامیان ترکیه ای در واقع حاکمیت کشور همسایه خود را نقض کردند.

نیو در مقاله ای که توسط وب سایت Nevidtny Pace منتشر شده است، گفت: دیکتاتور اردوغان در تلاش است تا هژمونی خود را با تمرین تروریسم و انجام حملات به یک کشور همسایه تقویت کند یا این ادعا که آن کشور امنیت ترکیه را تهدید می کند. این توجیه پوچ و تو خالی است و در طول تاریخ مورد استفاده همه متجاوزان قرار گرفته است.

خ

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9035

به "قانونگذاران چک: تجاوز ترکیه به سوریه نقض قوانین بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذاران چک: تجاوز ترکیه به سوریه نقض قوانین بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید