فیلم و عکس، اعتصاب ها و اعتراض ها در پاریس به خشونت کشیده شد

به گزارش کنفرانس هکا، در بیست و چهارمین روز از اعتصاب های سراسری در فرانسه که با پنجاه و نهمین هفته از اعتراضات جلیقه زردها همزمان شده بود، درگیری شدیدی میان معترضان و نیروهای امنیتی صورت گرفت و اعتراضات به خشونت کشیده شد.

فیلم و عکس، اعتصاب ها و اعتراض ها در پاریس به خشونت کشیده شد

به گزراش گروه بین الملل خبرنگاران، بیست و چهارمین روز از اعتصاب های سراسری و اعتراضات در پاریس علیه طرح پیشنهادی دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای تغییر قوانین بازنشستگی روز گذشته (شنبه) به خشونت کشیده شد.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، اعتصاب های روز شنبه علیه اصلاحات بازنشستگی فرانسه با پنجاه و نهمین هفته متوالی اعتراضات جلیقه زردها همزمان شده بود.

طبق این گزارش، معترضانی که علیه تغییرات قوانین بازنشستگی فرانسه در پایتخت این کشور اروپایی تظاهرات برپا کردند با نیروهای امنیتی که به سمت معترضان گاز اشک آور پرتاب می کردند، درگیر شدند.

پلیس های ضدشورش نیز با باتون به سمت معترضان حمله کرد و روزنامه انگلیسی دیلی میل نیز گزارش کرد که نیروهای امنیتی در نزدیکی مکان های گردشگری همچون موزه هنرهای مدرن مرکز پومپیدو به سمت معترضان گاز اشک آور پرتاب می کردند.

معترضان در خیابان های پاریس آتش روشن کردند و دود غلیظی از شعله های آتش در خیابان های پایتخت فرانسه پراکنده شده بود و همچنین یک ایستگاه اتوبوس را آتش زدند.

طبق گزارش روزنامه دیلی میل، درگیری هایی در دیگر نقاط برگزاری تظاهرات میان نیروهای امنیتی و معترضان صورت گرفت و خساراتی به اموال عمومی وارد آمد.

اعتصاب های سراسری در فرانسه از پنجم دسامبر (14 آذرماه) در اعتراض به طرح تغییر نظام بازنشستگی فرانسه شروع شد که طبق این قانون سن بازنشستگی افزایش می یابد و برای بازنشستگی قبل از آن، حقوق کمتری پرداخت می گردد.

علیرغم تداوم اعتراضات و اعتصاب ها و مختل شدن کسب و کار و حمل و نقل عمومی و سرگردان شدن هزاران نفر از مردم فرانسه، ادوارد فیلیپه نخست وزیر فرانسه حاضر به عقب نشینی از تغییر قانون بازنشستگی نشده است.

اعتصاب های گسترده و تظاهرات های صدها هزاران نفری در شهرهای مختلف فرانسه در اعتراض به سیاست های امانوئل ماکرون موجب مختل شدن حمل و نقل عمومی و فعالیت های مدارس و ادارات فرانسه شده است.

اتحادیه های کارگری و تجاری در فرانسه هشدار داده اند که در صورتیکه دولت از طرح بازنشستگی عقب نشینی نکند به اعتصاب های خود در کریسمس ادامه می دهند.

م

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8045

به "فیلم و عکس، اعتصاب ها و اعتراض ها در پاریس به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم و عکس، اعتصاب ها و اعتراض ها در پاریس به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید