فلاحت پیشه: شیوع کرونا در ایران یک حمله بیوتروریسمی است

به گزارش کنفرانس هکا، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که شیوع کرونا حمله بیوتروریستی در ایران و چین است، اظهار کرد: اگر تحریم ها نبود ایران می توانست راحت تر با کرونا بجنگد.

فلاحت پیشه: شیوع کرونا در ایران یک حمله بیوتروریسمی است

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگاران در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر کمک به ایران برای مقابله با کرونا گفت: ترامپ و پامپئو درباره کرونا دروغ می گویند کرونا عامل بیماری عادی نیست بلکه بیوتروریسمی است که در کشورهای ایران و چین توزیع شده است که در قبال کشورهای ایران و چین ترویج شد و نباید این موضوع را نادیده گرفت. لازم است مقابله با بیوتروریسم از حوزه پدافند غیرعامل خارج شود و به صورت جداگانه باشد.

وی توضیح داد: از امروز تا سال 2030 دنیا با انواع مختلف بیوتروریسم روبرو خواهد شد باید سازمانی مستقل با اختیارات ویژه شکل بگیرد و ما همچون پدافند موشکی، پدافند بیوتروریسم داشته باشیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که دونالد ترامپ و پامپئو از آنچه که بر سر مردم ایران آمده است شادمان هستند، ادامه داد: آمریکایی ها نه تنها کمکی به ما نمی کنند که بیشترین تلاش را برای تحریم ها در حوزه دارویی به کار دریافتد. جمهوری اسلامی ایران برای تامین سه درصد از داروهای کشور به واردات نیاز دارد که بعد از تحریم های اخیر کشور دچار گرفتاری شد. اگر دونالد ترامپ و پامپئو راست می گویند و نگران گسترش کرونا در ایران هستند تحریم ها را بردارد.

وی یادآور شد: ایران کشوری بود که در بیماری های اپیدمی مختلف در پاکستان، افغانستان و عراق کمک کرد؛ به نظر می رسد موج آینده گسترش کرونا از این کشورها باشد که اگر دونالد ترامپ و پامپئو راست می گویند تحریم ها را بردارند تا از شیوع کرونا در منطقه جلوگیری شود. البته که ترامپ تنها به دنبال دریافت یکسری ژست های سیاسی است وگرنه نمی گفت اگر ایران درخواست کمک کند آمریکا آمادگی کمک دارد.

فلاحت پیشه در انتها گفت که درخواست ما از جامعه دنیای انتها تحریم های ظالمانه علیه ایران است که اگر این تحریم ها نبود ایران راحت تر می توانست با کرونا بجنگد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9042

به "فلاحت پیشه: شیوع کرونا در ایران یک حمله بیوتروریسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاحت پیشه: شیوع کرونا در ایران یک حمله بیوتروریسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید