فراخوان هوندا برای 1 میلیون خودرو به دلیل نقص فنی

به گزارش کنفرانس هکا، هوندا احتمالاً حدود یک میلیون خودروی قدیمی خود را در آمریکا و کانادا فرا می خواند چون کیسه های هوای راننده که طی فراخوان قبلی نصب شده بودند، احتمالا خطرناک هستند .

فراخوان هوندا برای 1 میلیون خودرو به دلیل نقص فنی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مارکت واچ، هوندا احتمالاً حدود یک میلیون خودروی قدیمی خود را در آمریکا و کانادا فرا می خواند چون کیسه های هوای راننده تاکاتا که طی فراخوان قبلی نصب شده بودند، احتمالا خطرناک هستند .

مدارکی که روز دوشنبه توسط سازمان ایمنی کانادا پست شد نشان می دهد که هوندا در حال فراخوانی بسیاری از محبوب ترین مدل های خود برای دومین بار است. قدیمی ترین این مدل ها متعلق به 2001 است و جدیدترین آنها به 2010 بر می گردد .

مدارک کانادایی نشان می دهد حدود 84 هزار خود درگیر هستند. این مقدار معمولا در آمریکا 10 برابر بیشتر است .

مدلهای فراخوانده شده عبارتند از: هوندا اکورد 2001 تا 2017 ، سی آر وی از 2002 تا 2006، سیویک از 2001 تا 2005، المنت از 2003 تا 2010، اودیسه از 2002 تا 2004، پایلوت از 2003 تا 2008 و ریج لاین از 2006 و همچنین شامل بعضی مدل های لوکس آکورا هم می گردد.

کانادا ترنسپورت، آژانس ایمنی حمل و نقل این کشور گفت خودروهای مشمول شامل خودروهایی می شوند که قبلا فراخوانده شده بودند و همچنین سایر خودروهایی که کیسه های هوایشان پس از برخورد نصب شده بودند .

تاکاتا از نیترات آمونیوم شیمیایی برای ایجاد یک انفجار کوچک جهت آزاد شدن کیسه های هوا استفاده نموده است. ولی این ماده شیمیایی می تواند طی زمان به خاطر رطوبت و سرد و گرم شدن هوا خراب گردد. می تواند سریع آتش بگیرد و کانیستر فلزی را جدا کند و یک گلوله ساچمه ای مانند را به سمت رانندگان و مسافران پرتاب کند .

حداقل 23 نفر به خاطر این مشکل در کل دنیا جان خود را از دست داده و صدها نفر دیگر مجروح شده اند .

این فراخوان در بین یک سری بزرگتر از فراخوانی های خودرو در تاریخ آمریکا واقع شده است. حدود 70 میلیون خودرو تا حالا فراخوانده شده اند .

کریس موریس، سخنگوی هوندا گفت این شرکت در حال مذاکره با وزارت امنیت ملی حمل و نقل بزرگراهی آمریکاست و میخواهد یک بیانیه عمومی را منتشر کند .

مالکان این خودروها باید خودروهای خود را برای تعمیر به فروشنده ها تحویل دهند .

24

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4674

به "فراخوان هوندا برای 1 میلیون خودرو به دلیل نقص فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان هوندا برای 1 میلیون خودرو به دلیل نقص فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید