فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه شناختی منتشر شد

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- دهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تمرکز بر مسائل شناختی فراگیر جامعه منتشر شد.

فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه شناختی منتشر شد

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی خبرنگاران از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور توسعه هم افزایی خاتمه نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص درحوزه علوم شناختی، دهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی را منتشر کرد که تمرکز آن بر مسائل شناختی فراگیر جامعه اختصاص دارد.

*** حمایت از 200 طرح پژوهشی

تاکنون 9 مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی از سوی ستاد برگزار شده و در نتیجه آنها، بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش چتر حمایتی ستاد قرار گرفتند.

در دهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه مند به حوزه علوم وفناوری های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته اند، مورد توجه واقع شده است.

فعالیت های متمرکز در ارتباط با سرپرستی خاتمه نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوری های شناختی تعریف شده است.

حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی در این گزارش گفت: طرح های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو خاتمه نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات در حوزه شناختی و در چارچوب اولویت های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه ای را دنبال کنند.

وی ادامه داد: طرح های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصا در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرند.

کارشناس ارشد ستاد همچنین یادآور شد: بازتوانی و ارتقاء توانمندی های شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی درعلوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)، پژوهش های شناختی مبتنی برنگاشت مغز، توسعه ابزارها و فن آوری های مطالعه رفتار زمانی-شبکه ای مغز، پژوهش های شناختی درحوزه های بالینی وعلوم اعصاب شناختی، توسعه فناوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز وماشین و مغز با مغز، و نیز مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی ،مدل سازی شناختی و روانشناسی شناختی از جمله طرح های تحقیقاتی دراین فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

محققان، اساتید و علاقه مندان به فعالیت درحوزه های علوم شناختی در فراخوان جدید ستاد می توانند طرح های پژوهشی خود را جهت بررسی طرح ها و برخورداری از چترهای حمایتی در خرداد ماه امسال همزمان با اعلام فراخوان به این ستاد ارائه دهند.

علمی ** 9340**1485

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3206

به "فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه شناختی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه شناختی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید