فارس من، انتقاد کاربران از ناهمخوانی سرعت و قیمت اینترنت، دلایل دولت برای اصلاح تعرفه چیست؟

به گزارش کنفرانس هکا، در حالی که خبرها از برنامه ریزی برای افزایش قیمت اینترنت در سال تازه حکایت دارد؛ کندی سرعت بر انتقادها از ناهمخوانی قیمت و سرعت اینترنت افزوده و بعضی کاربران می پرسند: وقتی سرعت اینترنت بهتر نشده چرا باید پول بیشتری بابت همین سرویس بپردازند؟

فارس من، انتقاد کاربران از ناهمخوانی سرعت و قیمت اینترنت، دلایل دولت برای اصلاح تعرفه چیست؟

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، بعضی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه درخواست کاهش قیمت بسته های اینترنت را مطرح نموده اند.

این روزها در عین حال که صحبت های مسوولان از برنامه ریزی برای افزایش قیمت اینترنت حکایت دارد؛ بعضی کاربران معتقدند همین قیمت ها هم برای اینترنت گران است. اغلب کاربران هم خواهان ثبات تعرفه ها و گران نشدن در سال نو هستند.

از سال گذشته که زمزمه افزایش قیمت اینترنت شنیده شد اظهارنظرهایی هم مبنی بر زیاد بودن هزینه اینترنت در ایران شنیده شد که در چند ماه منتهی به سرانجام سال 1400، کندی سرعت اینترنت و افت کیفیت سرویس، بر انتقادها از ناهمخوانی قیمت و سرعت اینترنت اضافه نمود.

کاربران: قیمت با سرعت اینترنت همخوانی ندارد

در آنالیز مطالبه ای که برای کاهش قیمت اینترنت همراه در فارس من ثبت شده، آقای عساکره سردبیر این سوژه درباره مطالبه خود به خبرنگار گفت: سرعت اینترنت نسبت به قیمت آن بسیار کم است و درخواست داریم که هم سرعت اینترنت افزایش پیدا کند و هم بسته ها مقرون به صرفه تر گردد.

وی که مشترک هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل است، گفت: ماهیانه بیش از 60 هزار تومان هزینه اینترنت سیم کارت را می دهم که برای ما هزینه گرانی است.

سردبیر 18 ساله این سوژه افزود: کسب و کاری در اینترنت ندارد و از اینترنت گوشی برای به عنوان ابزار ارتباطی و تفریح استفاده می نماید.

وی می گوید که خواهان کاهش قیمت بسته های اینترنت است.

بعلاوه زمزمه افزایش قیمت اینترنت در رسانه ها به گوش می رسد، کاربران هم مخالفت خود را با تصمیم را اعلام می نمایند.

نیکجو سردبیر یکی دیگر از سوژه های فارس من با ثبت سوژه ای با عنوان مخالفت با افزایش قیمت اینترنت، به خبرنگار گفت: اخیرا اخباری مبنی بر گران شدن اینترنت به گوش می رسد و ما به این وسیله مخالفت خود را با گران شدن اینترنت اعلام می کنیم.

وی گفت: در شرایطی که سرعت اینترنت به مرور کمتر شده و محدودیت های بیشتری هم روی آن اعمال شده است، منطق افزایش قیمت اینترنت پذیرفتنی نیست و ما خواهان کاهش سرعت اینترنت هستیم.

سردبیر این سوژه فارس من می گوید: در حالیکه بهبودی در سرعت اینترنت مشاهده نمی کنیم بر چه اساسی باید از سال جاری هزینه بیشتری بابت آن بپردازیم؟

کاربران اینترنت می پرسند وقتی سرعت اینترنت کاهش یافته چرا باید پول بیشتری بابت همین سرویس بدهند؟

سال آینده قیمت ها کاهشی نیست

اما این درخواست کاربر سامانه فارس در حالی مطرح شده که صادق عباسی شاهکوه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت وگو با خبرنگار، می گوید: در سال نو امکان اصلاح تعرفه ها را خواهیم داشت.

عباسی شاهکوه با اشاره به ممنوعیت افزایش قیمت اینترنت در سال1400، گفت: قانون مجلس در سال 1400، هر گونه افزایش قیمت اینترنت را ممنوع نموده بود و این قانون یک ساله و فقط برای سال 1400 بود و در سال 1401 دیگر اجرا نمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه مدتی است که بازنگری در مدل مالی ارتباطات کشور ضروری شده است، گفت: اصلاح مدل مالی ارتباطات کشور در سال آینده در دستور کار است.

اینترنت سال جاری گران می گردد

اگرچه مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لزوم اصلاح مدل مالی کشور هم نظر هستند، اما اخیرا هم عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهم نهایی را بر افزایش قیمت اینترنت در سال آینده زد.

وی گفت: کارگروهی برای آنالیز مدل های مختلف اصلاح تعرفه اینترنت تشکیل داده ایم تا به مردم هم فشار نیاید. می دانیم مردم درگیر انواع و اقسام تورم ها هستند و باید یاری شان کنیم.

چرخ صنعت حوزه ارتباطات، با عایدی ناشی از صوت و دیتا می چرخد. بخشی از کندی که گاهی اوقات در سرعت اینترنت وجود دارد، به این علت است که متناسب با احتیاج این بخش منابعی به آن تزریق نشده است. این منبع را یا دولت باید تزریق کند یا باید بر منابعی که به وسیله مردم تهیه می گردد، تکیه کنیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13555

به "فارس من، انتقاد کاربران از ناهمخوانی سرعت و قیمت اینترنت، دلایل دولت برای اصلاح تعرفه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، انتقاد کاربران از ناهمخوانی سرعت و قیمت اینترنت، دلایل دولت برای اصلاح تعرفه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید