عامل تطبیق و استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری در خوزستان مشخص شد

به گزارش کنفرانس هکا، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: با تأیید اداره کل نظارت ارزیابی خدمات گردشگری، شرکت گردشگر پایدار رایان خوزستان در چارچوب شیوه نامه درجه بندی تأسیسات گردشگری، به عنوان عامل تطبیق استانداردها در استان معین شد.

عامل تطبیق و استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری در خوزستان مشخص شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، غلام شجاعی امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 اظهار کرد: شرکت گردشگرپایدار رایان خوزستان تنها شرکت در استان خوزستان محسوب می گردد که علاوه بر آموزش در حوزه گردشگری، با تخصص هتلداری در حوزههای آموزش، مشاوره، برنامه ریزی و خدمات هتلداری نیز درحال فعالیت است.

او ادامه داد: همچنین این شرکت تنها شرکت در سطح خوزستان است که زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی دورههای کوتاهمدت آموزش مدیریت هتل را برگزار میکند و مدرک معتبر این اداره کل را نیز ارائه می دهد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان ادامه داد: پس از رایزنی هایی که با این شرکت انجام شد، سرانجام پروانه بهره برداری یکساله را به این شرکت به عنوان عامل تطبیق استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری استان اعطا کردیم.

وی گفت: تطبیق استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری پیش از این توسط شرکت های غیربومی انجام می شد که از این پس شرکت گردشگر پایدار رایان خوزستان به عنوان نخستین شرکت بومی در استان این کار را انجام خواهد داد.

شجاعی اضافه نمود: واحد عاملیت تطبیق استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری خوزستان پیروز شد سال جاری نامش را در شرکت اصلی عاملیت تطبیق (کاراد) ثبت کند. شرکت عاملیت تطبیق شرکت خصوصیای است که یک سری از افراد شامل مدیرعامل مجموعه، مدیرفنی طرح تطبیق و ارزیابها به عنوان اعضای عاملیت تطبیق در آن فعالیت می نمایند.

او با بیان این که حوزه کاری عامل تطبیق استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری، نظارت بر هتلها و تأسیسات گردشگری در دست بهرهبرداری و یا تمدید پروانه بهرهبرداری آنها است بیان کرد: ارزیابی ها براساس استانداردهای کشوری مشخص از پیش مشخص شده در حوزه های فنی، خدماتی، ایمنی و بهداشت از سوی این عامل انجام می گردد و براساس نتایج این ارزیابی ها هتل و تاسیسات گردشگری دسته بندی خواهند شد.

سرپرست معاونت گردشگری ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان توضیح داد: هتل های فاقد پروانه و یا متقاضی تمدید پروانه باید با مراجعه به سامانه طرح تطبیق استان خوزستان درخواست خود را ثبت نمایند تا پس از آنالیز درخواست از سوی مدیرفنی عامل طرح تطبیق، در لیست انتظار برای حضور ارزیاب ها قرار گیرند؛ ضمن این که پروانه ها سه ساله هستند و پس از هر سه سال باید دوباره از سوی عامل ارزیابی صورت گیرد.

وی در سرانجام تأکید کرد: نظارت بر هتلها و تأسیسات گردشگری سطح استان از این پس به صورت مستقیم زیر نظر واحد عامل طبیق و استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگریِ شرکت گردشگر پایدار رایان خوزستان تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان انجام خواهد شد.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5177

به "عامل تطبیق و استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری در خوزستان مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل تطبیق و استانداردسازی کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری در خوزستان مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید