ظریف: دولت ها و خطوط هوایی برای بازگشت ایرانی ها به کشور یاری نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر خارجه ایران با اشاره به تاثیر لغو پروازها به ایران روی شهروندانی که می خواهند به کشور بازگردند، از دولت ها و خطوط هوایی خارجی خواست به بازگشت آنها یاری نمایند.

ظریف: دولت ها و خطوط هوایی برای بازگشت ایرانی ها به کشور یاری نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (آدینه) از کوشش های این وزارتخانه برای بازگرداندن شهروندان ایرانی به وطن، در بحبوحه شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

ظریف در صفحه توئیتر خود با اشاره به لغو تعدادی از پروازها به ایران نوشت: شهروندان ما در خارج [از ایران] در پی لغو پروازها به دلیل شیوع ویروس کووید19 گرفتار شده اند.

وی درباره واکنش ایران به این موضوع شرح داد: ما در تهران و در هیأت های خارجی خود بیشترین کوشش را برای بازگشت امن آنها به وطن انجام می دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران سپس خواهان لغو محدودیت های پروازی به ایران شد: ما از دولت ها و خطوط هوایی مرتبط می خواهیم طبق دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی به آنها یاری نمایند.

طی چند روز اخیر وزرای خارجه چین، روسیه، سوئیس، نروژ، عراق، پاکستان، اتریش و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با محمدجواد ظریف تلفنی مصاحبه و درباره شیوع ویروس کرونا به رایزنی پرداختند.

همچنین در پی شیوع کروناویروس در ایران تعدادی از کشورها از جمله چین، انگلیس، فرانسه، آلمان و اتریش اقدام به ارسال محموله های یاری از جمله کیت های تشخیص کرونا به ایران نموده اند.

این در حالی است که بعضی کشورهای منطقه ای و بین المللی، در راستای هراس افکنی علیه جمهوری اسلامی، به بهانه شیوع کرونا طی روزهای اخیر پروازها به ایران را لغو کردند.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9057

به "ظریف: دولت ها و خطوط هوایی برای بازگشت ایرانی ها به کشور یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: دولت ها و خطوط هوایی برای بازگشت ایرانی ها به کشور یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید