ظریف: تصمیم امروز ایران برای اجرای برجام و نه بر خلاف برجام است

به گزارش کنفرانس هکا، وزیران امور خارجه کشورمان تاکید نمود: روابط دو جانبه ایران و روسیه در حوزه های مختلف به پیش می رود و همکاری های ما علیرغم کارشکنی های آمریکا ادامه دارد.

ظریف: تصمیم امروز ایران برای اجرای برجام و نه بر خلاف برجام است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با همتای روسی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بیان این که ایران و روسیه به عنوان دو شریک در منطقه، دنیا و دو همسایه هستند گفت: در این دیدار موضوعات بسیار گوناگونی را آنالیز کردیم و روابط دو جانبه در حوزه های مختلف به پیش می آید.

وی ادامه داد: ساخت فاز 2 و 3 نیروگاه هسته ای بوشهر علیرغم کارشکنی های آمریکا ادامه دارد.

وی توضیح داد: همچنین همکاری های ما در خصوص ایزوتوپ های پایدار در فردو ادامه پیدا نموده و سایر همکاری هایی که با روس ها داریم برخلاف کارشکنی های آمریکا دنبال شده. همکاری های منطقه ای و مالی ما هم ادامه دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: همانطور که آقای لاوروف وزیر خارجه روسیه گفتند ما در موضوعات منطقه و دنیا دیدگاه های بسیار نزدیک به هم داریم. در افغانستان خواستار صلح به دست افغان ها هستیم و ایران و روسیه مشورت های خیلی خوبی در خصوص افغانستان و به صورت چند جانبه داشتند که امیدواریم این مشورت ها به صلح در افغانستان و یاری به مردم افغانستان و دولت این کشور برای رسیدن به راهکار صلح آمیز بیانجامد.

310 310

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3137

به "ظریف: تصمیم امروز ایران برای اجرای برجام و نه بر خلاف برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تصمیم امروز ایران برای اجرای برجام و نه بر خلاف برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید