صدور مجوز تأسیس 5 شهرداری تازه طی امسال در لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل امور شهری و شورا های استانداری لرستان از صدور مجوز تأسیس پنج شهرداری نو طی امسال در این استان اطلاع داد.

صدور مجوز تأسیس 5 شهرداری تازه طی امسال در لرستان

به گزارش خبرنگاران از خرم آباد، قدرت فلاح نژاد مدیرکل امور شهری و شورا های استانداری لرستان گفت: 340 وظیفه برای شهردار معین شده و در حوزه های مختلف مدیریت شهری خدمات آن نسبت به سایر دستگاه ها قابل مقایسه نیست.

او اضافه کرد: وظایف شهرداری ها خدمات رسانی متوازن در سطح شهر و مدیریت منابع با اولویت بندی بر اساس قانون مداری به دور از مسائل حاشیه ای است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان گفت: طی دو سال گذشته در سطح استان کارهای خوبی در شهرداری ها از جمله معین تکلیف 250 میلیارد تومان بدهی به تأمین اجتماعی اجرا شده است.

فلاح نژاد اضافه کرد: مجوز تأسیس پنج شهرداری تازه در امسال در سطح استان لرستان صادر شده یکی از آنها شهر تازه تأسیس سراب حمام پلدختر است.

او یادآور شد: نباید با عملکرد ناصواب فرصت هایی ایجاد شده را به تهدید تبدیل کرد کما اینکه مسئله ای که موجب نابسامانی در شهرداری های استان شد استخدام های غیر قانونی است که دولت جلوی آن را گرفت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان بر اولویت قرار دادن پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تاکید نمود و اضافه کرد: شهرداری نهادی غیر دولتی است که برخلاف سایر دستگاه ها مدیریت آن تنها در حوزه هزینه نیست بلکه باید توان در آمد زایی اقتصادی داشته باشد.

فلاح نژاد گفت: دولت با نگاه ویژه به شهرستان پلدختر پنج میلیارد تومان قیر برای یاری به شهرداری در نظر گرفته و با اضافه شدن سهم آورده شهرداری امید می رود شاهد آسفالت در سطوح مختلف معابر شهری باشیم.

او اضافه کرد: سرانه فضای سبز در پلدختر هشت متر است که در برابر 15 متر فضای سبز استاندارد کم است و احتیاج به توسعه دارد و مطالبه مردم است.

در این مراسم صدیقه میری به عنوان شهردار تازه پلدختر معرفی و از زحمات چهار ماه و 15 روز حبیب الله نصرتی سرپرست شهرداری و شرفی نصیری شهردار سابق این شهر قدردانی شد.

ر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12980

به "صدور مجوز تأسیس 5 شهرداری تازه طی امسال در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز تأسیس 5 شهرداری تازه طی امسال در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید