صدراعظم پیشین اتریش آماده تشکیل دولت ائتلافی می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا نوشت: با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در اتریش حزب مردم به رهبری صدراعظم پیشین این کشور با کسب 37.5 درصد در آستانه تشکیل دولت جدید نهاده شد.

صدراعظم پیشین اتریش آماده تشکیل دولت ائتلافی می گردد

نتایج نهایی انتخابات یکشنبه گذشته اتریش اعلام شد و طی آن حزب مردم به رهبری سباستین کورتس توانست با 6 درصد بهبود آرا نسبت به انتخابات 2017 و کسب 37.5 درصد آرا، بار دیگر آماده تشکیل دولت ائتلافی نشریه اشپیگل در این باره اضافه کرد: این در حالی است که حزب سوسیال دموکرات با کاهش 5.7 درصدی آرای خود در انتخابات این دوره و کسب 21.2 درصد کاهشی تاریخی را در کارنامه عملکرد خود ثبت کرد.

اما بیشترین ریزش آرا متعلق به حزب راستگرای آزادی بود که با کاهش 10 درصدی، تنها توانست 16.2 درصد آرای انتخاباتی را کسب کند. این حزب پس از رسوایی انتشار ویدیو زد و بند هاینس کریستیان اشتراخه رهبر پیشین خود با یک تاجر روس، با کاهش محبوبیت شدیدی روبه رو شده است.

به این ترتیب انتظار می رود الکساندر فون در بلن رئیس جمهوری اتریش به زودی کورتس را مامور تشکیل دولت ائتلافی کند، هر چند هنوز به روشنی تعیین نیست که کدام حزب پیروز در انتخابات این دوره می تواند شریک سیاسی حزب مردم در تشکیل دولت جدید باشد.

به نوشته اشپیگل با اینکه گزینه های زیادی برای تشکیل دولت ائتلافی برای کورتس وجود دارد، اما دو حزب دیگری که آرای خوبی در این انتخابات به دست آورده اند یعنی سوسیال دموکرات ها و سبزها اختلافات نظر گسترده ای با حزب مردم دارند.

صدراعظم پیشین اتریش دوشنبه گذشته، یک روز پس از اعلام نتایج انتخابات در گفت و گوی تلویزیونی اذعان کرد که حزب مردم این بار برخلاف انتخابات پارلمانی دوره پیش، مذاکراتی طولانی تر و کاری دشوارتر در پیش رو دارد.

هر چند در انتخابات سال 2017 حزب مردم به رهبری کورتس و حزب آزادی به رهبری هاینس کریستیان اشتراخه پس از دو ماه مذاکره، برای تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیدند، اما انتظار می رود این بار مذاکرات مذکور بیشتر به طول انجامد.

کورتس در مصاحبه خود بار دیگر تأکید کرد که مخالف افزایش مالیات برای فراوری نمایندگان دی اکسید کربن است. این طرح از سوی فعالان محیط زیست و به منظور مبارزه با بحران تغییرات آب و هوایی مطرح شده و احزابی مانند سبزها از آن حمایت می نمایند.

310311

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6161

به "صدراعظم پیشین اتریش آماده تشکیل دولت ائتلافی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدراعظم پیشین اتریش آماده تشکیل دولت ائتلافی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید