صادرات و واسطه ها از عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، عباسعلی زنده بودی عصر دوشنبه در نشست با معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر یکی از قطب های فراوری و پرورش و صید آبزیان است و صندلی ویژه ای در سطح کشور دارد.

صادرات و واسطه ها از عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند

وی با اشاره به افزایش میزان صادرات آبزیان استان بوشهر، گفت: اغلب صیادان با توجه به اینکه قیمت ابزار و وسایل صیاد و صیادی افزایش یافته است، تمایل دارند که محصول خود را صادر نمایند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تاکید بر اینکه محصول صید شده توسط صیادان باید از استان بوشهر به دیگر مناطق صادر گردد، توضیح داد: برای کنترل قیمت هیچ صیادی حق ندارد محصول خود را روی دریا بفروشد.

وی به برخی از دلایل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر اشاره نمود و ادامه داد: از جمله عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر می توان به حضور واسطه ها (یزافان) در اسکله ها و خرید محصول از صیادان اشاره نمود.

زنده بودی اضافه کرد: برخی صیادانی که برای تامین نیازهای خود از واسطه ها پول می گیرند، مجبورند محصول خود را به آنان بفروشند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: هرچند شیلات و تعاونی ها کوشش های زیادی برای رفع کردن این مشکل نموده اند ولی تاکنون این مشکل چندین ساله رفع نشده است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1430

به "صادرات و واسطه ها از عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات و واسطه ها از عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید