شورای امنیت اجرای کامل توافق الحدیده را خواهان شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا نوشت:شورای امنیت سازمان ملل متحد با تمدید ماموریت نیروهای این سازمان در یمن، از همه طرف های درگیر این کشور خواست تا توافق الحدیده را به طور کامل اجرا نمایند.

شورای امنیت اجرای کامل توافق الحدیده را خواهان شد

در قطعنامه شورای امنیت که روز دوشنبه با اجماع به تصویب رسید بار دیگر بر اتحاد، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی یمن تاکید شده و آمده است همچنان از توافقنامه سوئد که بین دو طرف یمنی به دست آمده است، حمایت می نماید.

بر این اساس، شورای امنیت سازمان ملل مأموریت این سازمان را در حمایت از توافق الحدیده و حمایت از اجرای توافقنامه مربوط به شهر و بندر الحدیده، الصلیف و رأس عیسی همچنان که در توافق استکهلم هم تأیید شده است، تا 15 ژانویه 2020 تمدید می نماید.

همچنین برای حمایت از اجرای تعهدات دو طرف برای اساس توافق الحدیده، شورای امنیت خواهان همکاری با نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای برقراری آتش بس در این کشور و عقب نشینی نیروها شد.

شورای امنیت همچنین خواهان نظارت بر انطباق عملکرد طرف ها با آتش بس در استان الحدیده و عقب نشینی نیروهای فی مابین از شهر و بندر الحدیده، سلیف و رأس عیسی شده اند.

در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از مأموران این سازمان خواسته شده است تا در همکاری با طرف های یمنی، از امنیت مناطق فوق از طریق نیروهای امنیتی منطبق با قانون یمن اطمینان حاصل نمایند.

همچنین از سازمان ملل خواسته شده است در اجرای توافقنامه الحدیده از سوی همه طرف ها، تسهیل و همکاری گردد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در قطعنامه خود از کشورهای همسایه یمن هم خواسته است تا از کوشش های سازمان ملل متحد به عنوان ملزومات اجرای مأموریت توافق الحدیده حمایت نمایند.

این قطعنامه از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد به صورت ماهانه گزارش پیشرفت اجرای این قطعنامه را به شورای امنیت ارائه دهد.

23310311

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4199

به "شورای امنیت اجرای کامل توافق الحدیده را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت اجرای کامل توافق الحدیده را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید