شهردار تهران: سرمایه های کشور نباید به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد

به گزارش کنفرانس هکا، شهردار تهران با بیان اینکه بانک های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، گفت: نباید بخش عمده ای از سرمایه های کشور به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد.

شهردار تهران: سرمایه های کشور نباید به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد

به گزارش خانه ملت، پیروز حناچی امروز، دوشنبه 17 تیر، در نشست کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با موضوع آنالیز اجرای طرح جامع مالیاتی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز موضوع ماده (169) مکرر قانون مالیات های مستقیم مطرح شد و بر این اساس تمام دستگاه هایی که بانک اطلاعاتی دارند می توانند به سازمان امور مالیاتی یاری نمایند که شهرداری تهران نیز از جمله دستگاه هایی است که این نوع اطلاعات را فراوری می نماید.

شهردار تهران با بیان اینکه به سازمان امور مالیاتی پیشنهاد شد که از پتانسیل شهرداری تهران در زمینه تأدیه مالیات که بخشی از آن مالیات محلی است استفاده نمایند، اضافه نمود: می توان به سازمان امور مالیاتی یاری کرد تا بانک اطلاعاتی خود را به روز کند چرا که ممیزی املاک یکی از اقداماتی بوده که توسط شهرداری تهران به صورت دوره ای انجام می گردد و این اطلاعات هر میزان که به روز باشد می توان از آن برای دستگاه های دیگر استفاده کرد.

بانک های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد

حناچی با بیان اینکه شهرداری تهران معتقد است که بانک های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: اگر این اقدام انجام گردد بیگ دیتا در کشور ایجاد می گردد و در زمانی که اطلاعات بزرگ در کشور وجود داشته باشد می توان تصمیمات بزرگ و تأثیرگذار اخذ کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع خانه های خالی در اقتصاد کلان مورد بحث قرار می گیرد، تأکید کرد: شرایط ناامن مالی یا تورم بالا می تواند در این حوزه تأثیرگذار باشد و نباید بخش عمده ای از سرمایه های کشور به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد.

شهردار تهران توضیح داد: باید اقداماتی انجام گردد و مکانیزم هایی در اختیار گرفت تا بتوان موضوع خانه های خالی را کنترل کرد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4076

به "شهردار تهران: سرمایه های کشور نباید به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: سرمایه های کشور نباید به شکل راکد در خانه های خالی بلوکه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید