شهرداری ها از هم اکنون برای استقبال از نوروز آماده شوند

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به بازه زمانی حدودا چهارماهه تا عید نوروز، از شهرداران خواست تا از هم اکنون برنامه های خود را جهت آماده سازی شهر برای نوروز و استقبال از میهمانان نوروزی تهیه کنند.

شهرداری ها از هم اکنون برای استقبال از نوروز آماده شوند

مهرداد سالاری در دوهمین گردهمایی شهرداران استان کرمانشاه که امروز (16 آبان) در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به مسائل فراوان شهرداری های استان، گفت: این مسائل مالی همواره وجود داشته و تنها برخی مقاطع کم یا زیاد شده و اعتقاد داریم شهردارانی که در زمینه امور عمرانی فعال هستند عمدتا با این مسائل مالی و بدهی های فراوان روبرو هستند و اگر شهرداری بدهکار نباشد به نظر می رسد فعالیت چندانی در زمینه عمران شهری ندارد.

سالاری با اشاره به مدیریت محلی شهرداران بر 70 درصد جمعیت استان، گفت: شهرداران مدیران محلی هستند و در حال حاضر امورات 70 درصد جمعیت ساکن در شهرهای استان توسط آنها اداره می شود، برای همین بهبود عملکرد آنها تاثیر مستقیمی در بهبود مدیریت استان دارد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه شهرداری ها باید خودگران باشند، گفت: بسیاری شهرداران بحث اعتبارات دولتی را مطرح می کنند و این درحالی است که خود شهرداران باید کسب درآمد کرده و از طریق دریافتی هایی که از شهروندان دارند، شهر را اداره کنند.

وی افزود: هزینه شهروندی در شهرها برعهده شهروندان است و اگر شهروندان این هزینه ها را پرداخت کنند، خدمات بهتری دریافت می کنند.

سالاری با اشاره به ممانعت برخی شوراهای شهر با افزایش تعرفه عوارض، گفت: مبلغ عوارض باید متناسب با خدمات باشد و این نمی شود که شهرداری ها خدمات بدهند، اما عوارض را کاهش داد! بنابراین شوراها باید در این زمینه همکاری موثر داشته و باید بدانند که چرخ اقتصاد شهر با عوارض می چرخد.

وی در ادامه از شهر به عنوان یک خانواده یاد کرد وافزود: شهردار و شورای شهر متولی انجام امورات این خانواده هستند و باید برای کسب درآمد آن تلاش کنند و از تسهیلاتی که دریافت می کنند در راستای انجام خدمات درآمدزا بهره بگیرند.

سالاری طرح برخی مسائل شهری از جمله مسائل جمع آوری زباله یا وجود بوی زباله در شهر را بسیار تاسف برانگیز توصیف کرد و افزود: اینکه شهرداران در قرن 21 که صحبت از شهر هوشمند می شود در خصوص مسائل جمع آوری زباله بگویند واقعا جای تاسف دارد و شهرداری که نتواند خدمات اولیه را مناسب ارائه کند کنار برود بهتر است.

سالاری در ادامه با اشاره به بازه زمانی حدود چهارماهه تا نوروز، گفت: از هم اکنون شهرداران باید طرح های خود را برای آماده سازی شهر جهت استقبال از مهمانان نوروزی ارائه کنند.

وی افزود: متاسفانه در ایام نوروز شاهد آشفتگی بسیاری در سطح شهرها بویژه در بحث اِلمان های شهری هستیم و اِلمان هایی که هیچ سنخیتی با فرهنگ و تاریخ ایرانی و اسلامی ندارند در گوشه و کنار شهر نصب می شوند.

وی افزود: از هم اکنون شهرداران باید اِلمان هایی متناسب با فرهنگ خطه خود تهیه کرده و برنامه های جامع و خلاقانه ای برای نوروز ارائه کنند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ شهرداری به هیچ عنوان حق ندارد له یا علیه هیچ کاندیدایی موضع گیری کند.

وی افزود: در صورت مشاهده هرنوع موضع گیری از جانب هر شهرداری، قطعا برخورد شدید با شهردار خاطی صورت خواهد گرفت، چرا که این کار تمام خدمات دولت را زیرسوال می برد.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7139

به "شهرداری ها از هم اکنون برای استقبال از نوروز آماده شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری ها از هم اکنون برای استقبال از نوروز آماده شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید