شهرداری تهران خرید از بورس کالا را شروع کرد

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری خبرنگاران-اولین خرید از بورس کالا به همت معاونت اقتصادی و اقتصاد شهری و با همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران انجام پذیرفت.

شهرداری تهران خرید از بورس کالا را شروع کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، ابوالفضل فلاح معاون اقتصادی و اقتصاد شهری با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی انجام شده با بورس کالا، از این پس سعی خواهیم کرد عمده خرید کالاهای مورد احتیاج پروژه های شهرداری تهران را به وسیله بورس کالا تامین کنیم.

وی در خصوص جزییات این اقدام اضافه نمود: در هفته اول اسفند ماه بخشی از میلگردهای مورد احتیاج حوزه معاونت عمرانی شهرداری تهران به وسیله یکی از شرکت های زیر مجموعه این معاونت، از بورس کالا انجام شده است.

فلاح در خصوص این روش خرید کالا بیان داشت: جهت خرید از بورس کالا بر اساس سیاست های کلان شهرداری تهران و ایجاد شفافیت و سلامت در خریدها بوده و لذا نسبت به هماهنگی و بستر سازی خرید از بورس کالا اقدام کردیم و در ادامه نیز نسبت به خرید قیر، میلگرد و سیمان و دیگر احتیاجمندی ها به وسیله بورس کالا اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بعلاوه تاکید نمود: نکته مهم این سبک و روش خرید، این است که از حداکثر شفافیت لازم برخوردار بوده و صرفه و صلاح شهرداری تهران در آن رعایت شده و خریدها صرفا و مستقیما از فراوری کنندگان و عرضه کنندگان بورس کالا انجام می پذیرد، که این اقدام برای اولین بار در شهرداری تهران است.

فلاح در خصوص اولین خرید انجام شده به این روش گفت: اولین خرید قیر مربوط به بخشی از احتیاج شهرداری تهران از بورس کالا به مبلغ 7 میلیارد تومان در اسفند انجام پذیرفت و در ادامه آن مجدداً در روزهای پایانی سال با بسترسازی مناسب و هماهنگی انجام شده حدود دو هزار تن قیر بالغ بر حدود 23 میلیارد تومان مورد احتیاج حوزه معاونت فنی و عمرانی نیز در این روزها خریداری شد.

وی گفت: این جهت خرید از بورس کالا به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و علاوه بر شفافیت ، سلامت و صرفه جویی، باعث حذف واسطه ها خواهد شد و در نتیجه موجب کاهش چشمگیر هزینه تمام شده پروژه ها است . این اقدام برترین اتفاق برای شهر و شهرداری تهران خواهد بود تا بتواند با منابع خود حداکثر بهره وری و پیشرفت برنامه را محقق سازد؛ پیش از این خرید کالای مورد احتیاج پروژه های شهری به وسیله واسطه ها و به روش های غیر شفافی انجام می پذیرفت که این امر با بهره گیری از بورس کالا می تواند از واسطه گری(دلالی) جلوگیری نموده و در عین حال یک اقدام عملیاتی برای جلوگیری از فساد باشد. بورس کالا ابزار مهم و اثر گذار و روش روشن و شفاف تامین کالاست که تا کنون به صورت جدی در چرخه اقتصادی اقتصاد شهری به کار گرفته نشده بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13475

به "شهرداری تهران خرید از بورس کالا را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران خرید از بورس کالا را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید