شمارش معکوس ورود سامانه بارشی به کشور

به گزارش کنفرانس هکا، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه (3 اردیبهشت) گفت: در پی ورود این سامانه، در غالب منطقه ها کشور به جز نوار شرقی بارش و وزش باد شدید رخ می دهد.

شمارش معکوس ورود سامانه بارشی به کشور

خبرنگاران: صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه نمود: امروز(اول اردیبهشت) در اردبیل، نیمه شرقی و شمال آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بعلاوه در دامنه های شرقی زاگرس مرکزی و جنوبی شامل بعضی نقاط استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی و شرق،فارس، نیمه غربی یزد غرب و نیمه جنوبی کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی افزود: در ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان و شمال شرق فارس بارش شدت خواهد داشت.

به گفته ضیاییان یکشنبه (2 اریبهشت) در شمال شرق فارس، کرمان، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات یزد به تدریج در ساعات بعد ازظهر با نفوذ موج تراز میانی جو به غرب کشور افزایش ابر ، رگبار پراکنده و وزش باد در منطقه های از غرب و شمال غرب کشور پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: دوشنبه (3 اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی در غالب منطقه ها کشور به جز نوار شرقی بارش و وزش باد شدید رخ می دهد. سه شنبه (4 اردیبهشت) از اندازه بارش در شمال غرب و غرب کاسته و گستره بارندگی به بقیه منطقه ها کشور کشیده می گردد.

وی اضافه نمود: طی پنج روز آینده در منطقه ها مستعد رگبار تگرگ و در منطقه های که بارشی رخ نداده وزش باد شدید خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (2 اردیبهشت) کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (3 اردیبهشت) کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر ، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در سرانجام اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 5 و 2 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 37 و 33 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16834

به "شمارش معکوس ورود سامانه بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس ورود سامانه بارشی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید