شمارش معکوس تا آخرالزمان توات!

به گزارش کنفرانس هکا، تحقیقات نو حاکی است که افزایش دمای جهانی و موج گرمای دریایی در بدترین حالت با ذوب یخ های قطبی ازجمله یخچال طبیعی 75 مایلی توات موجب بالا آمدن سطح دریا به اندازه سه متر (10 فوت) تا اوایل قرن 22 خواهد شد؛ موضوعی که از آن به عنوان آخرالزمان نام برده می گردد.

شمارش معکوس تا آخرالزمان توات!

به گزارش خبرنگاران ، نمونه های رسوبی جمع آوری شده به وسیله جیمز کرکهام محقق زیست محیطی قطب جنوب و سایر دانشمندان در مدت چهار سال گذشته، داده های لازم برای تحقیقی را فراهم نموده که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد.

به نقل از ایرنا، این تحقیقات یکی از جدی ترین نگرانی ها درباره قطب جنوب را تایید نموده است و آن اینکه ذوب شدن غیرقابل بازگشت بعضی از توده های یخی این قاره از جمله یخچال طبیعی 75 مایلی توات (Thwaites) در دریای آموندسن شروع شده است.

راچل کلارک از مولفان این گزارش تحقیقی گفت: واقعا نمی توانیم آنچه را که در این یخچال طبیعی در حال روی دادن است، نادیده بگیریم.

وی اعلام کرد: این مطالعه نو از این لحاظ حائز اهمیت است که نشان می دهد ذوب شدن یخ های قطب جنوب صرفا تصادفی یا محدود به یک یخچال طبیعی نیست. این بخشی از یک متن بزرگتر از اقلیم در حال تغییر است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15602

به "شمارش معکوس تا آخرالزمان توات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس تا آخرالزمان توات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید