شریعتمداری: صدور مجوز مشاغل خانگی کاملا الکترونیکی شده است

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از الکترونیکی شدن صدور مجوز های مشاغل خانگی به صورت کامل خبر داد.

شریعتمداری: صدور مجوز مشاغل خانگی کاملا الکترونیکی شده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد شریعتمداری با اعلام این خبر اظهار کرد: با همکاری دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و واحد فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجوز های مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی صادرمی شود.

وی اضافه نمود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی، برای تسریع در انجام کار، کاهش زمان و هزینه، تامین رضایت و کرامت مردم، مبادرت به صدور مجوز مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که شفافیت و تسهیل گری در فرآیند صدور مجوز، از مزایای الکترونیکی شدن مجوز های مشاغل خانگی می باشد، اظهار کرد: این طرح ابتدا در 4 استان ایلام، خراسان جنوبی، کرمان و گیلان به صورت آزمایشی اجرا شده و از سال آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

گفتنی است سامانه مشاغل خانگی به منظور تسهیل گری و تسریع در فرایند کار و عملیاتی کردن قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، به نشانی ttps://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir تهیه و طراحی شد. همچنین در سال 1398 برای صدور مجوز مشاغل خانگی به صورت صد در صد الکترونیکی برنامه ریزی شد و در حال حاضر صدور مجوز بدون مراجعه حضوری است و کل فرآیند صدور مجوز مشاغل خانگی تماما الکترونیکی شده است.

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8895

به "شریعتمداری: صدور مجوز مشاغل خانگی کاملا الکترونیکی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: صدور مجوز مشاغل خانگی کاملا الکترونیکی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید