شاهین شهر، پیشرو در ارائه خدمات بهداشتی جانبی برای مهار کرونا

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/اصفهان فرماندار شهرستان، گفت: تکمیل ظرفیت بیمارستان گلدیس کذب است، بیمارستان تنها دو بخش خود را به بیماران کرونا اختصاص داده است.

شاهین شهر، پیشرو در ارائه خدمات بهداشتی جانبی برای مهار کرونا

اسفندیار تاجمیری، در گفت و گو با خبرنگاران، با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی، خود مراقبتی و رعایت قرنطینه خانگی شهفرایندان، اظهار کرد: کادر درمان و بهداشت بیمارستان گلدیس در راستای خدمت رسانی و تأمین امنیت سلامت شهفرایندان به حالت آماده باش در بیمارستان گلدیس مستقر هستند.

رئیس شورای تامین شاهین شهر و میمه، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا یک اپیدمی خطرناک است، خاطرنشان کرد: اپیدمی کرونا یک معضل حاد و بحرانی ملی است که بعضی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ می گردد، همچنین، این بیماری تهدیدی برای سلامت عمومی است و راه حل مقابله با آن احتیاجمند ابزار امنیتی و انتظامی نیست، بلکه از ابزار بهداشتی و خود مراقبتی برای کنترل و مقابله با آن باید بهره برد.

تاجمیری، توضیح داد: باید از بینشی وسیع و مدیریت میدانی همگام با حفظ آرامش روانی جامعه در راستای تامین سلامت شهفرایندان و گذر از این بحران بهره برد، استفاده از ابزار انتظامی و امنیتی حاصلی جز ترس و رعب عمومی در بر ندارد.

وی، شاهین شهر را پیشرو در ارائه خدمات بهداشتی جانبی برای مهار کرونا دانست و اضافه نمود: بیماران بهبود یافته کرونا پس از ترخیص باید مدت 21 روز در خانه قرنطینه شده و دوران نقاهت را سپری نمایند، و مراقبان سلامت شبکه بهداشت و درمان با نظارت روزانه بر فرایند سلامت آن ها و خانواده هایشان از انتقال بیماری به دیگران پیشگیری می نمایند.

تاجمیری، اعلام نمود: به دلیل محدودیت منابع زیرساختی و نیروی انسانی در راستای قطع چرخش انتقال ویروس و پایش زیست محیطی و کاهش آلایندگی ویروس کرونا در محیط زیست با همکاری شرکت پسماند، نیروهای شهرداری و شبکه بهداشت و درمان، پسماند خانگی افراد ترخیص شده که آلوده بودن آن ها به ویروس کرونا قطعی است در فرآیندی جداگانه جمع آوری، امحاء، بی خطرسازی و معدوم می گردد.

وی، با بیان اینکه تکمیل ظرفیت بیمارستان گلدیس کذب است، اضافه نمود: بیمارستان گلدیس شاهین شهر تنها دو بخش خود را به بیماران کرونا اختصاص داده و شایعه تکمیل ظرفیت این بیمارستان کذب است، همچنین این بیمارستان می تواند سایر بخش ها را در صورت احتیاج در اختیار ستاد مقابله با کرونا و بیماران قرار دهد.

فرماندار شاهین شهر ومیمه، با تأکید بر کنترل استان بر ستاد غربالگری و پایش پلیس راه کاشان اصفهان، اعلام نمود: مدیریت و پایش این ستاد زیر نظر دستگاه های استانی است و تمرکز اصلی این ستاد علاوه بر غربالگری خودروها، بر اجازه ندادن ورود خودروها به استان و شهرستان بوده و راستا آزادراه ها و کمربندی ها را برای گذر خودروهای عبوری از اصفهان اطلاع رسانی می گردد.

رئیس ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا در شاهین شهر، با تقدیر از شهفرایندانی که بر قرنطینه خانگی پایبند بوده و در راستای قطع چرخه انتقال کرونا با مسئولان همکاری می نمایند، اضافه نمود: رسانه ها باید فعال تر در زمینه فرهنگ سازی پیشگیری از کرونا عمل نمایند و با تبیین لزوم در خانه ماندن و تأثیر فرد بر فرد در ابتلا به ویروس کرونا، مدافعان سلامت و مسئولان را کمک رسانند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9620

به "شاهین شهر، پیشرو در ارائه خدمات بهداشتی جانبی برای مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین شهر، پیشرو در ارائه خدمات بهداشتی جانبی برای مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید