سود تسهیلات مسکن باید به 4 درصد کاهش یابد

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی درباره میزان راه گشا بودن اعطای تسهیلات مسکن برای حل مشکل خانه دار شدن گفت مبلغ وام مسکن باید افزایش یافته و سود آن نیز به جای 18 درصد به 4 درصد کاهش یابد.

سود تسهیلات مسکن باید به 4 درصد کاهش یابد

حسن نوروزی در گفت وگو با پانا درباره اندازه راه گشا بودن اعطای تسهیلات مسکن برای حل مشکل خانه دار شدن گفت: بسکمک از مردم ما با مشکل خانه دار نشدن رو به رو هستند و در سال های گذشته به دلیل تورم زیاد این مشکل بیشتر هم شده است. یکی از راه های خانه دارشدن مردم اعطای تسهیلات مسکن است. با این تسهیلات تا به امروز خیلی از مردم توانسته اند خانه دار شوند و خیلی های دیگر هم می توانند خانه دار بشوند.

تکلیف بانک ها به اختصاص 20 درصد از منابع خود به وام مسکن

نوروزی بیان کرد: مجلس هم در راستای کمک به این مسئله بانک ها را موظف کرده تا 20 درصد از منابع خود را در اختیار حوزه تسهیلات مسکن کنند تا بتوانیم شاهد رونق در این حوزه باشیم. بانک هایی هم که به این مسئله عمل نکنند طبق قانون با آنها برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با این مبالغ و طرح جهش تولید ملی مسکن و همچنین مالیات هایی که مجلس برای خانه های خالی وضع کرده است هم قیمت ها را می شکند و هم شرایط بازار را تغییر می دهد و هم مردم می توانند تا حدودی خانه دار شوند.

نوروزی درباره اندازه محقق شدن وعده ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال نیز گفت: در این 4 سال اگر 4 میلیون مسکن محقق نشود 2 میلیون محقق خواهد شد ولی برای تحقق آن اراده ای جدی باید در وازرت راه مسکن و شهرسازی باشد ولی هنوز نیروهای دولت قبلی در این وزارت خانه حضور دارند و کسانی هم که آمده اند هنوز گام دومی ها نیستند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اندازه سود تسهیلات اعطایی به مردم برای ساخت و خرید مسکن قطعا باید تغییر کند زیرا خیلی از مردم هم اکنون توان پرداخت این تسهیلات را ندارند و سود باید از 18 درصد و این ارقام به 3 الی 4 درصد کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13564

به "سود تسهیلات مسکن باید به 4 درصد کاهش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود تسهیلات مسکن باید به 4 درصد کاهش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید