سفر به کرمانشاه؛ یک سال پس از زلزله 7.3 ریشتری

به گزارش کنفرانس هکا، مجله مهر - اشکان بکیار: یک سال پس از زلزله کرمانشاه و از روی کنجکاوی خودم، همراه با چند تن از فعالان فضای مجازی به مناطق زلزله زده رفتیم تا ببینیم روند بازسازی شهر سرپل ذهاب و روستاهای زلزله زده اطراف آن در چه وضعیتی است. راستش را بخواهید قبل از اینکه به این سفر بروم، فکر می کردم همه چیز در حال عادی شدن است و نهادهای مسئول در حال به خاتمه رساندن مراحل بازسازی هستند. اما در همان چندساعت اولی که در استان کرمانشاه حضور داشتم، فهمیدم که حجم خرابی ها آن قدر زیاد بوده که نه تنها نهادهای دولتی بلکه با حضور گروه های متعدد جهادی هم هنوز باید برای بهتر شدن اوضاع صبر کرد.

سفر به کرمانشاه؛ یک سال پس از زلزله 7.3 ریشتری

خیلی ها مشغول کار در مناطق زلزله زده هستند. از دستگاه های دولتی گرفته تا گروه های جهادی، دانشجویی و یا حتی سلبریتی ها. علاوه بر یاری هایی که از سوی دولت و یا نهادهایی مثل هلال احمر داده می گردد، اما هنوز هم یاری های مردمی راهگشای مناطق زلزله زده است.

در بازدیدی که از منطقه داشتیم با چند مسئول محلی هم کلام شدیم. مهندس عبدالهی معاون عمرانی فرمانداری سرپل ذهاب می گفت که هنوز 2900 خانوار زلزله زده برای دریافت یاری های دولتی در این منطقه وجود دارد که هنوز در نوبت دریافت تسهیلات هستند. مهندس خواجه ای نماینده بنیاد مسکن در کرمانشاه نیز مدعی بود که 85 درصد کارهای عمرانی ساختمان ها در مرحله سفت کاری اجرا شده است. البته مشاهده میدانی من به عنوان کسی که حرفه ام ربطی به مهندسی عمران ندارد، چیز دیگری نشان می داد. خیلی از مردم هم از روند فعلی ساخت و سازها رضایت کاملی نداشتند. گفتگوهایم با مسئولان منطقه زلزله زده، یکی از جهادگران حاضر در کرمانشاه و چند تن از ساکنان را در قالب مستندی موبایلی ببینید.

مستندی از اوضاع نابسامان مردم زلزله زده کرمانشاه (کیفیت پایین)

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1401

به "سفر به کرمانشاه؛ یک سال پس از زلزله 7.3 ریشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به کرمانشاه؛ یک سال پس از زلزله 7.3 ریشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید