سازمان ملل: حمله به آرامکو کار یمنی ها نبود

به گزارش کنفرانس هکا، سازمان ملل اعلام نمود بر اساس آنالیز های اجرا شده، حمله به تاسیسات نفتی عربستان نمی توان کار حوثی های یمن باشد.

سازمان ملل: حمله به آرامکو کار یمنی ها نبود

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، پس حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، حوثی های یمن مسئولیت آن را بر عهده گرفتند و جمهوری اسلامی نیز اتهامات و ادعاهای آمریکا و عربستان سعودی را بی اساس خوانده و دست داشتن در این حمله را پیوسته رد نموده است.

اکنون سازمان ملل متحد در پی تحقیقات خود درباره کم و کیف حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان به این نتیجه رسیده که حوثی های یمن عامل این حمله نبوده اند.

بنا بر گزارش محرمانه سازمان ملل بُرد پهپادها و موشک های که در این حمله مورد استفاده قرار گرفته اند، به اندازه ای است که نمی توانند از سوی حوثی های یمن پرتاب شده باشند.

کارشناسان سازمان ملل همچنین متذکر شده اند که تأسیسات نفتی آرامکو از سمت شمال مورد حمله قرار گرفته اند، در حالیکه حملات حوثی های یمن می بایست از سمت جنوب صورت گیرد.

به گفته این کارشناسان کیفیت و کارآیی سلاح هایی که در این حمله به کار گرفته شده اند، به اندازه ای بالا است که نمی توانند در یمن ساخته شده باشند.

  • حمله به آرامکو | 11 سپتامبر عربستان
  • وزیر انرژی آمریکا ایران را عامل حمله به آرامکو خواند
  • موشک های یمن فرودگاه ابها و شرکت آرامکو را هدف قرار داد

کمیته آنالیز سازمان ملل با تحقیقات خود قصد آن را ندارد که عامل این حمله را شناسایی کند، بلکه وظیفه آن آنالیز این نکته است که باید تحریم هایی علیه یمن به خاطر این حمله وضع کرد یا نه.

3napix.ir: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8197

به "سازمان ملل: حمله به آرامکو کار یمنی ها نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: حمله به آرامکو کار یمنی ها نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید