روسیه: تروریست ها در سوریه در حال بهبود پهپادهای تهاجمی خود هستند

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی وزارت دفاع روسیه هشدار داد که آنالیز پهپادهای منهدم شده توسط پدافند هوایی پایگاه حمیمیم نشان می دهد که تروریست ها در حال بهبود توانایی های این دستگاه ها بوده و در آنها از فناوری های جدید استفاده می نمایند.

روسیه: تروریست ها در سوریه در حال بهبود پهپادهای تهاجمی خود هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرلشکر ایگور کوناشینکوف سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه بیان کرد که تروریست ها در سوریه در حال بهبود دستگاه های پرنده بدون خلبان خود هستند تا با افزایش برد پرواز و توانایی تهاجمی آنها بتوانند حملات موفقی را به پایگاه هوایی نظامی حمیمیم روسیه انجام دهند.

وی گفت: متخصصان روسی با دقت میکروچیپ ها و کارت های حافظه پهپادهای تروریست ها که توسط سامانه پدافند هوایی روسیه منهدم شده اند را آنالیز نموده اند. ما اطلاعات دقیقی در این باره داریم که این دستگاه ها از کجا پرتاب شده اند، چگونه حرکت نموده و کجا می بایست فرود می آمدند. سیستم راهنماییی، سیستم ناوبری و تجهیزات نظامی آنها نیازمند فراهم سازی جدی فناوری های امروزی است. ما می بینیم که هر از چندگاهی تروریست ها سعی می نمایند تا این دستگاه های پرنده خود را بهبود بخشند و این مسئله قبل از هر چیز به سیستم ناوبری و راهنمایی آنها بستگی دارد و کم و کمتر به سیستم کنترل آن ها مربوط می گردد.

این مقام نظامی بلندپایه روس یادآور شد که در نگاه اول، پهپادهای متعلق به تروریست ها در سوریه ظاهرا زشتی دارند، ولی به نظر میرسند ولی تمامی آنها از الگوهای یکسانی مونتاژ شده اند. هیچ شکی وجود ندارد که تروریست ها فناوری های مربوط به مونتاژ سیستم کنترل، سیستم ناوبری و سیستم تخلیه مهمات پهپادها و همچنین برد پرواز بیش از صدها کیلومتر آنها را از خارج از سوریه دریافت نموده اند. این مسئله باعث نگرانی جدی وزارت دفاع روسیه شده است که کسانی این اطلاعات فناوری را در اختیار داشته و آنها را به تروریست ها می دهند و این مشکل جدی نه تنها برای تاسیسات نظامی است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین یادآور شد که تروریست ها مدل های مختلف پهپادها را مورد استفاده قرار می دهند که می توان از آنها در حملات گسترده استفاده کرد، در حالی که سال گذشته چنین وضعیتی نبود. بعضی از این دستگاه ها دارای دوربین های فیلمبرداری هستند و بعضی دارای دستگاه های سنجش فشار هوا هستند که نشان می دهد این هواپیماها مرتباً در حال تبادل اطلاعات درباره ارتفاع و مختصات پرواز هستند.

این مقام نظامی همچنین یادآور شد که از اول ژانویه امسال تاکنون، بیش از 100 پهپاد تروریست ها از جمله 58 پهپاد تهاجمی، توسط سامانه های متعدد پدافند هوایی مستقر در پایگاه حمیمیم منهدم شده اند که اکثر آنها از مناطقی در منطقه کاهش تنش ادلب و بعضی مواقع حتی از مناطق مسکونی سوریه که تحت کنترل تروریست ها قرار دارند، شلیک شده اند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5972

به "روسیه: تروریست ها در سوریه در حال بهبود پهپادهای تهاجمی خود هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تروریست ها در سوریه در حال بهبود پهپادهای تهاجمی خود هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید