روایت نفس گیر از عملیات نجات 3 کودک در آتش سوزی بزرگ مشهد

به گزارش کنفرانس هکا، ساعت3 عصر بود. ناهار را خورده بودیم و در حال استراحت بودیم که ناگهان صدای آژیر، چرت را از سرمان پراند.

روایت نفس گیر از عملیات نجات 3 کودک در آتش سوزی بزرگ مشهد

به گزارش ، بعد از ظهرها، چون بیشتر شهروندان در حال استراحت هستند و مغازه ها نیز نیمه تعطیل اند، معمولا حوادث کمتری رخ می دهد. با گزارش آتش سوزی در یک مغازه رنگ فروشی، خیلی سریع با دیگر همکاران به سمت خواجه ربیع رفتیم.

وقتی به محل رسیدیم، مغازه زیر آتش رفته بود. بالای مغازه نیز یک ساختمان دو طبقه مسکونی وجود داشت. با کوشش زیاد وارد مغازه شدیم. با دیدن یک بشکه بزرگ تینر وسط آتش، چشمانم گرد شد. سریع بیرون آمدم تا موضوع را اطلاع دهم. در همین هنگام، مردی بر سر و صورت زنان از زیر نوار های هشدار اطراف محل حادثه Incident رد شد و خود را به ما رساند. او فریاد می زد: آقا یاری کنید، یاری کنید، خانه خراب شدم. اول گمان کردم صاحب مغازه است، اما وقتی همکاران آرامش کردند مشخص شد که در طبقه بالای این مغازه زندگی می نماید و سه فرزند خردسالش درون خانه هستند.

فرصت نبود به جوانب فکر کنیم. باید دل به دریا می زدیم و با مدد از پروردگار به سراغ این بچه ها می رفتیم. پس از کسب اجازه از فرمانده عملیات، با سوراخ کردن دیوار ساختمان مجاور به درون این خانه رفتیم. از شدت دود، چشم، چشم را نمی دید. کورمال کورمال با کشیدن دست روی زمین، خود را جلو کشیدم. هم زمان بچه ها را هم صدا می زدم، اما خبری نبود. لحظات نفس گیری بود. باید زودتر به نتیجه می رسیدم. هر آن احتمال انفجار وجود داشت. همان طور که روی زمین دست می کشیدم، به انبوهی لحاف و تشک رسیدم که روی زمین تلنبار شده بود. دوباره بچه ها را صدا زدم. از زیر انبوه لحاف و تشک، صدای ضعیفی به گوشم رسید. همراه همکاران مشغول کنار زدن لحاف ها شدیم و دو کودک را سالم از زیر آن ها بیرون کشیدیم. همکارانم این بچه ها را به فضای امن منتقل کردند، اما هنوز کودک سوم پیدا نشده بود.

در پی عملیات اطفای حریق از شدت دود کاسته شده بود و می توانستم فضای کلی خانه را ببینم. هر چه کودک را صدا زدیم، خبری نبود. نگران شده بودیم. در اتاق خواب و پذیرایی خبری از بچه نبود. همان طور که بچه را صدا می زدم، وارد آشپزخانه شدم. به ظاهر آنجا هم خبری نبود، اما صدای تق تقی به گوشم رسید. خوب که توجه کردم، متوجه شدم صدا از درون کابینت هاست. درِ تک تک کابینت ها را باز کردم که ناگهان متوجه چشمان گرد و سیاه هراسانی شدم که از کابینت زیر سینک ظرف شویی، به من زل زده بود. کودک خیلی ترسیده بود. با لبخندی او را بغل کردم و از همان سوراخی که وارد شده بودیم، به خیابان آوردمش.

پدر خانواده با دیدن فرزندانش، دست به گردن آن ها انداخت و نوازششان کرد. بعد هم مرا بوسید و با صحبت هایش حسابی شرمسار ام کرد. بعد از عملیات به سراغ بچه ها رفتم و پرسیدم که چرا زیر لحاف ها و داخل کابینت مخفی شده بودند که پدرشان گفت: این کار هر روز آن هاست. آن ها همواره با هم قایم باشک بازی می نمایند و امروز هم در حال بازی بوده اند که آتش سوزی اتفاق افتاده است.

منبع: رکنا

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7333

به "روایت نفس گیر از عملیات نجات 3 کودک در آتش سوزی بزرگ مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت نفس گیر از عملیات نجات 3 کودک در آتش سوزی بزرگ مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید