رمان باد نه بادی برای نوجوانان منتشر شد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، رمان باد نه بادی شرایط سختی در سال 1936، در فیلنت میشیگان را روایت می کند. برای باد پسر 10 ساله بدون مادر، اتفاق هایی هم می افتد؛ باد چمدانی دارد پر از وسایل خاص و پدری که هیچ گاه او را ندیده است. مادر، پیش از مرگش سرنخی برای باد گذاشته بود؛ اعلان های تبلیغاتی خواننده معروف، هرمان ئی کالووی و گروه مشهورش. این اعلان ها شاید باد را به پدرش برساند. باد باید چمدانش را بردارد و از یتیمخانه فرار کند و به دنبال پدر اسرارآمیزش برود. چیزی جلودار او نیست، نه گرسنگی، نه ترس از خون آشام ها و نه حتی خود هرمان ئی کالووی...

رمان باد نه بادی برای نوجوانان منتشر شد

داستان این گونه شروع می شود، دوباره شروع شد... همه مان به صف منتظر صبحانه ایستاد بودیم که مددکار اجتماعی تق تق کنان رفت انتای صف. اوه، اوه... این نشانه بدی است. یا یک خانواده جایگزین برای کسی پیدا کرده بودند یا قرار بود یکی کتک بخورد. همین طور که مددکار در طول صف راه می رفت، همه بچه ها نگاهش می کردند. صدای پاشنه های بلند کفش هایش شبیه ترق توروق چوب توی آتش بخاری بود. وای!

کنار من ایستاد و گفت: تو بادی کالدوِل هستی؟

گفتم: اسمم باد است نه بادی، بانو.

دستش را روی شانه ام گذاشت و از صف بیرونم آورد. بعد جِری، یکی از پسرهای کوچولو، را بیرون کشید و گفت: تو جِری کلارک نیستی؟

به گفته فرم مترجم رمان باد نه بادی کریستوفر پل کورتیس با نوشتن کتاب خانواده واتسون به بیرمنگهام می روند، شروع برجسته ای در ادبیات کودک داشت؛ کتابی که برگزیده مدال نیوبری و کورتا اسکات کینگ شد. باد، نه بادی، دومین رمان او بود که مثل کتاب اولش هر دو جایزه نیوبری و کورتا اسکات کینگ را گرفت. کریستوفر پل کورتیس با خانواده اش در کانادا زندگی می کند.

این اثر در رقابت های متعددی برگزیده شده که از آن جمله می توان به برنده جایزه کورتا اسکات کینگ، کتاب برگزیده شورای ملی مطالعات اجتماعی، بهترین کتاب سال از نظر اسکول لایبرری ژورنال، بهترین کتاب سال از نظر پابلیشر ویکلی، کتاب برگزیده نیویورک تایمز، برنده کتاب گلدن کایت برای داستان اشاره کرد.

رمان باد نه بادی در 336 صفحه و به قیمت 25 هزار تومان عرضه شده است.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6767

به "رمان باد نه بادی برای نوجوانان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمان باد نه بادی برای نوجوانان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید