رشد قابل قبول شاخصهای اصلی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس خبرهای واصله، رشد قابل قبول شاخصهای اصلی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مشاهده می گردد.

رشد قابل قبول شاخصهای اصلی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

میثم آسوپا در حاشیه سومین نشست منطقه ای ارزیابان جنوب غرب کشور که به میزبانی اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: در حوزه ارزیابی عملکرد، مهمترین موضوعاتی که وجود دارند، هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط با ما و بعلاوه شناخت دقیق از شاخص های عمومی و اختصاصی است که در بین استانها برای آشنایی و ارتباط بیشتر لازم هستند.

مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی ادامه داد: این نشست ها به منظور تبادل تجارب میان استانها و ارائه شناخت درست تر نسبت به همدیگر برگزار می گردد؛ مواردی که در برخی مواقع باید تبیین و در مواردی احتیاج به تغییر آنها احساس می گردد.

او اضافه نمود: چنین نشست هایی باعث می گردد تا استانها مواردی که در موضوعات جزء در استانهای خود احساء نموده اند و مفید است را با دیگر استانها در میان بگذارند. اگر این چالش ها پیش از ارزیابی به موقع و در زمان درست احساء و برطرف شوند، قطعاً اثرگذاری بهتر و درست تری خواهد داشت.

آسوپا توضیح داد: مهمترین مؤلفه ما در حوزه ارزیابی، اصلاح جریان کاری و بهره وری وزارتخانه است که این موضوع به خوبی و به یاری ارزیابان ممکن است به نقطه عالی خود برسد. ما در ارزیابی عملکرد در پی پیدا کردن ضعف یا نقاط پنهان ارزیابان نیستیم بلکه بر عکس در پی نشان دادن کوشش ها، اقدامات و زحماتی هستیم که همکاران در طول سال متحمل می شوند و باعث ارتقای این مجموعه می گردد تا بتوان از این راه به امتیاز لازم دست یافت.

او اعلام کرد: مهمترین اتفاق این سلسله نشست ها، همراه شدن کل بدنه اداری وزارتخانه و ادارات استانها با ارزیابان است و بعلاوه تبادل تجربه و اینکه این نشست ها می تواند باعث اصلاح موضوعات مهمی گردد که سازمان امور استخدامی و مجموعه های دیگر در تکالیف ما در نظر می گیرند.

مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی با تأکید بر این که در حوزه ارزیابی عملکرد در مرحله رشد هستیم و حتی در برخی از شاخص های اصلی رشد قابل قبول تری نیز داشته ایم، اضافه نمود: مهمترین مؤلفه ای که در حال حاضر مدنظر ما قرار گرفته است، این است که در رتبه هایی که همواره وزارتخانه در سه چهار رتبه اول بوده را حفظ کنیم و با شناخت بهتر نسبت به شاخص های عمومی و کوشش های مجموعه جزو دو سه رتبه برتر جشنواره شهید رجایی باشیم.

او در مورد سفر دوباره خود به خوزستان نیز گفت: سفر به خوزستان برای ما همواره خوشایند بوده و هست. اما مهمترین موضوع این است که ما در شرایط فعلی که فشار کار در وزارتخانه به علت نزدیکی به سرانجام سال و عید نوروز خیلی فشرده و سخت شده، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان مانند همواره شجاعانه قدم پیش گذاشت و بخشی از زحمات ما را پذیرا شد. همواره حضور در استان خوزستان به علت ظرفیت های موجود و تجارب بالای این مجموعه برای ما ارزشمند و مفید بوده است.

آسوپا بیان کرد: نکاتی که امروز به وسیله کارشناسان استان در بخش گردشگری و ارزیابی عملکرد و خود مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان تشریح شد، بسیار مهم و کاربردی بود.

او در سرانجام با اشاره به ویدئویی که از جاذبه های خوزستان در این نشست پخش شد، گفت: هرگز این تصور را نداشتم که همزمان در یک فاصله زمانی کوتاه شاهد دو دمای متفاوت باشم. استانی که هم برف دارد و هم خشکی و گرما. چای قرمز و تماشا تصاویر منتخب از استان کار بسیار خلاقانه ای بود. این ویدئو جزو سه ویدئوی فزونی بود که مهندس ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی به عنوان نمونه در هیأت دولت ارائه کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1402 بروزرسانی: 21 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14141

به "رشد قابل قبول شاخصهای اصلی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد قابل قبول شاخصهای اصلی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید