رای کمیته قضایی مجلس نمایندگان به طرح توبیخ وزیر دادگستری آمریکا

به گزارش کنفرانس هکا، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها قرار گرفته است؛ طرح توبیخ ویلیام بار را به دلیل سرپیچی از درخواست این کمیته برای انتشار کامل گزارش رابرت مولر و شواهد آن به صحن مجلس فرستاد.

رای کمیته قضایی مجلس نمایندگان به طرح توبیخ وزیر دادگستری آمریکا

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به طرح توبیخ ویلیام بار، وزیر دادگستری این کشور به دلیل خودداری از ارائه نسخه کامل گزارش بازپرس ویژه تحقیق در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 رای داد.

به گزارش یورونیوز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با استفاده از اختیارات قوه مجریه اعلام نموده است که مانع از انتشار نسخه کامل گزارش رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیق در خصوص دخالت روسیه در انتخابات خواهد شد.

بعضی جزئیات گزارش رابرت مولر به دلیل مسائل امنیتی در نسخه ای که منتشر شده حذف شده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده که تحت کنترل دموکرات ها قرار گرفته است طرح توبیخ ویلیام بار را به دلیل سرپیچی از درخواست این کمیته برای انتشار کامل گزارش رابرت مولر و شواهد آن به صحن مجلس فرستاده است.

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام نموده که سرپیچی ویلیام بار منجر به بروز بحران قانون اساسی در کشور شده است.

طرح توبیخ ویلیام بار با 24 رای موافق در برابر 16 رای مخالف در کمیته قضایی مجلس نمایندگان تصویب شد.

با تصمیم روز چهارشنبه کمیته مجلس نمایندگان جدال بین دموکرات ها و کاخ سفید بر سر تحقیق از رئیس جمهوری، دولت او و همچنین فعالیت های تجاری وی وارد مرحله جدیدی شده است.

کری کوپک، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در واکنش به تصمیم روز چهارشنبه کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفت: این عمیقا ناامید کننده است که منتخبان مردم آمریکا تصمیم به اجرای چنین نمایش های سیاسی نامناسبی گرفته اند.

وی تاکید نمود که هیچ کس نمی تواند وزارت دادگستری را مجبور به ارائه مدارک و اسنادی کند که به معنای قانون شکنی خواهد بود.

در صورت رای مجلس نمایندگان آمریکا به توبیخ ویلیام بار، پرونده او به دادگاه ارسال خواهد شد. وزیر دادگستری آمریکا در صورت اثبات جرم در دادگاه ممکن است به حبس یا جریمه نقدی محکوم گردد.

جرالد ندلر اعلام نموده است که مجلس نمایندگان به سرعت به طرح توبیخ ویلیام بار رسیدگی خواهد نمود.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3153

به "رای کمیته قضایی مجلس نمایندگان به طرح توبیخ وزیر دادگستری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای کمیته قضایی مجلس نمایندگان به طرح توبیخ وزیر دادگستری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید