راه 588 روستا در برف مسدود شد، یاری رسانی 7 استان به گیلان

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/گیلان معاون رئیس جمهور گفت: گیلان 2500 روستا دارد که به دنبال بارش برف سنگین 588 روستا دچار قطع جهت شدند و در حال حاضر بازگشایی راه 350 روستا باقی مانده که تا فردا برطرف می گردد.

راه 588 روستا در برف مسدود شد، یاری رسانی 7 استان به گیلان

محمدباقر نوبخت در حاشیه سومین جلسه مدیریت بحران استان گیلان، به ارائه گزارشی از آخرین شرایط استان به دنبال بارش برف سنگین پرداخت و اظهار کرد: از ظهر روز گذشته که به استان گیلان سفر کردم تا به امروز سه جلسه مدیریت بحران برگزار شده و کلیه دستگاه های ذی ربط جهت برطرف مشکل برف در این جلسات شرکت کردند و تصمیمات را اجرایی کردند.

وی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در گیلان جهت رسیدگی به مشکل راه و سپس برق، اضافه نمود: استان گیلان سال های سال برف های سنگین را تجربه نموده است، اما آن چیزی که موجب شد برف 98 نگرانی ایجاد کند، قطع گسترده برق و آب مردم در شهرها و روستاهای استان بود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه نشستن برف سنگین بر روی کابل های برق سبب پارگی و قطع برق شده است، گفت: برای مرمت خطوط توزیع نیازمند راه هستیم لذا با دستور وزیر راه و شهرسازی کوشش شد تا امروز همه راه های اصلی و فرعی استان بازگشایی گردد.

نوبخت با اشاره به حضور اکیپ های پشتیبان از هفت استان در گیلان، یادآور شد: با حضور نیروهای یاریی بازگشایی راه های روستایی با شدت ادامه دارد. البته در گیلان راه های بین مزارع نیز وجود دارد، اما اولویت راهداران برطرف انسداد محورهای اصلی و فرعی که شامل راه های درون شهری و برون شهری است، می باشد.

وی از رصد کلیه محورهای بین شهری استان طی امروز به وسیله بالگرد اطلاع داد و مطرح کرد: گیلان 2500 روستا دارد که به دنبال بارش برف سنگین 588 روستا دچار قطع راستا شدند و در حال حاضر بازگشایی راه 350 روستا باقی مانده که تا فردا برطرف می گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حضور 470 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین استان های همجوار در گیلان، گفت: از یک میلیون و 467 هزار مشترک برق در گیلان 250 هزار مشترک دچار خاموشی شدند که در حال حاضر به 20 هزار مشترک رسیده و تا سرانجام شب به زیر 20 هزار خواهد رسید.

وی با بیان اینکه از 710 هزار مشترک آب شهری گیلان 64 هزار مشترک آب نداشتند، اضافه نمود: هم اکنون 505 مشترک آب ندارد که تا فردا وصل می گردد، اما 34 هزار مشترک از 320 هزار مشترک آب روستایی با قطع آب روبرو هستند و یا افت فشار آب دارند که به محض برقراری برق، مشکل آب حل می گردد.

نوبخت ضمن قدردانی از پیمانکاران بخش خصوصی جهت حضور در گیلان و یاری رسانی به مردم، یادآور شد: هلال احمر استان نیز طی امروز 12 سورتی پرواز به کوهپایه ها و مناطق صعب العبور جهت آذوقه رسانی انجام داده است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8541

به "راه 588 روستا در برف مسدود شد، یاری رسانی 7 استان به گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه 588 روستا در برف مسدود شد، یاری رسانی 7 استان به گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید