راهنمای خرید نیم بوت زنانه و آنالیز 8 استایل مختلف با آن

به گزارش کنفرانس هکا، در فصل زمستان، نیم بوت زنانه به یکی از محبوب ترین انواع کفش تبدیل می گردد. این کفش را می توانید با شلوار جین، ساپورت، جوراب شلواری و شلوار های دیگر ست کنید و برای خودتان هزاران هزار استایل بسازید اما برای خرید نیم بوت زنانه باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟ به عبارت دیگر، برترین نیم بوت زنانه چه ویژگی هایی دارد؟ با این کفش چه استایل هایی می توان ایجاد کرد؟ در این مقاله، به چنین سؤالاتی پاسخ می دهیم.

راهنمای خرید نیم بوت زنانه و آنالیز 8 استایل مختلف با آن

چرا نیم بوت زنانه باید در کمد لباس شما باشد؟

نیم بوت ها چیزی بیش از یک گزینه برای گرم نگه داشتن و محافظت از پاهای شما هستند. آن ها نوعی کفش همه کاره و شیک هستند که با هر لباسی که پوشیده شوند، بلافاصله آن لباس را شیک تر می نمایند. چه یک نیم بوت چرمی کلاسیک را ترجیح دهید و چه نیم بوت جیر آخرین مدل روز را بپوشید، به هرحال، خرید نیم بوت زنانه یک سرمایه گذاری ارزشمند برای پاییز و زمستان خواهد بود. وجود چندین مدل نیم بوت در کمد لباس به شما یاری می نماید تا برای هر لباس و هر استایلی کفش زمستانی مناسبی داشته باشید.

انواع نیم بوت زنانه

نیم بوت زنانه از جمله کفش هایی است که مدل های بسیار متنوعی دارد. از میان این مدل های گوناگون 4 نوع نیم بوت زنانه محبوبیت بیشتری دارند.

نیم بوت پاشنه تخت

این مدل نیم بوت همراه با شلوار جین، شلوار لی، ساپورت و سایر انواع شلوار برای موقعیت های روزمره عالی است. ممکن است نیم بوت پاشنه تخت دارای کفی نازک یا کفی ضخیم باشد. نیم بوت ها بسته به استایلی که با آن ها انتخاب می کنید، ممکن است ظاهری کلاسیک یا امروزی داشته باشند. بنابراین، هنگام خرید نیم بوت زنانه، استایل شخصی خود را در نظر بگیرید تا به برترین شکل با آن ست گردد.

نیم بوت زمستانی

اگر در جایی سرد زندگی می کنید، داشتن یک جفت نیم بوت گرم، دنج و راحت نه تنها ایده خوبی است، بلکه کاملا ضروری به نظر می رسد. هیچ چیز مانند پوشیدن نیم بوتی راحت نمی تواند از سر خوردن شما در یخ و برف جلوگیری کند.

هنگام خرید نیم بوت زنانه زمستانی، همواره در پی نیم بوت های ضخیم تر یا حتی آن هایی که آستر خز مصنوعی هستند، باشید. راحتی و درست شدن از مواد ضد آب یا مقاوم در برابر آب هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید.

نیم بوت پاشنه دار

این نوع نیم بوت تا حدی برای داشتن استایل، هماهنگ بودن با مد روز و افزایش قد مناسب است. پاشنه این نوع نیم بوت میزان های متفاوتی دارد. برای اینکه راه رفتن با آن ها برایتان راحت باشد، باید آن ها را امتحان کنید تا به پاشنه ایده آلتان برسید. به این ترتیب، هم کفشی نسبتا راحت دارید و هم می توانید برای خود یک استایل شیک ایجاد کنید. برای داشتن ظاهری شیک تر و متفاوت تر، یک نیم بوت با پاشنه باریک تر و نوک تیز تر انتخاب کنید و با یک پاشنه بزرگتر استایلی مدرن داشته باشید.

نیم بوت بر اساس شکل پنجه

شکل پنجه نیم بوت ها هم متنوع است. بر این اساس، نیم بوت ها به نیم بوت های پنجه گرد، نوک تیز و پنجه مربعی تقسیم می شوند. دسته آخر جزو رایج ترین و مد روزترین نوع نیم بوت زنانه هستند.

نکات مهم برای خرید نیم بوت زنانه

نیم بوت زنانه یک کفش همه کاره است که می توانید آن را با هر لباسی ست کنید. البته، پیش از آن باید نیم بوتی مناسب انتخاب کنید. به طور کلی، در خرید نیم بوت زنانه، باید 7 نکته مهم را در نظر بگیرید که عبارت اند از:

  • ارتفاع پاشنه: انتخاب میزان و ارتفاع پاشنه نیم بوت کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد. با وجود این، نیم بوت های پاشنه دار برای مراسم های رسمی مناسب هستند. نیم بوت های بدون پاشنه را هم می توانید در موقعیت های روزمره بپوشید.
  • شکل پنجه نیم بوت: کفشی با پاشنه کمی گرد انتخاب کنید. پنجه های نوک تیز، مربع یا بسیار گرد همگی به سرعت قدیمی از مد میفتند و قدیمی به نظر می رسند.
  • رنگ کفش: اگر اولین بار است که نیم بوت می خرید، بهتر است سراغ رنگ هایی مثل قهوه ای که کاربردی تر هستند، بروید. در این صورت، از خرید نیم بوت به رنگ بژ خودداری کنید و از میان رنگ های طیف قهوه ای یکی را انتخاب کنید.
  • مواد به کار رفته در کفش: برای خرید نیم بوت زنانه، بودجه و جایی که آن را می پوشید را در نظر بگیرید. اگر در شهری بارانی زندگی می کنید، نیم بوتی را انتخاب کنید که از مواد ضد آب ساخته شده باشد. نیم بوت از جنس چرم اصل گران ترین نوع این مدل کفش است اما این مدل به راحتی فرسوده می گردد.
  • راحتی کفش: احتمالا خودتان این نکته را به خوبی می دانید که اگر نیم بوت راحت نباشد، آن را نمی پوشید. بنابراین، کفشی راحت تهیه کنید که بتوانید با آن بدوید، بتوانید پیاده روی کنید یا حتی بتوانید آن را برای خرید از سوپرمارکت هم بپوشید.
  • ارتفاع ساق کفش: ارتفاع ساق در خرید نیم بوت زنانه بدون پاشنه اهمیت بیشتری دارد. این ارتفاع باید متناسب با قد شما باشد. اگر کوتاه قد هستید، نیم بوت با ساق کوتاه تر انتخاب کنید. در هر صورت، باید سراغ نیم بوتی بروید که ساق آن بالای استخوان مچ پایتان قرار می گیرد.
  • عرض ساق نیم بوت: عرض ساق نیم بوت هم نکته مهم دیگری است که باید در خرید نیم بوت زنانه به آن توجه کنید. اگر عرض این قسمت بسیار زیاد باشد، باعث می گردد پاهای شما درون نیم بوت شکل خوبی نداشته باشند. نیم بوتی را انتخاب کنید که عرض آن با میزان مچ پای شما متناسب باشد.

چگونه می توان نیم بوت را با لباس های مختلف ست کرد؟

بعد از خرید نیم بوت زنانه، نوبت به استایل آن می رسد. این کفش را می توانید با لباس های مختلف ست کنید. در ادامه، چند نمونه از این استایل ها را می خوانید. با در نظر گرفتن این روش های استایل، می توانید استایل های جدیدی برای خود ایجاد کنید.

ست کردن نیم بوت با انواع شلوار

نیم بوت ها گزینه مناسبی برای شلوار جین مورد علاقه شما هستند. نکته کلیدی برای داشتن ظاهری شیک و مجذوب کننده این است که مطمئن شوید شلوار شما قد مناسبی دارد. دم شلوار باید دقیقا بالای ساق نیم بوت باشد و ساق این کفش در راستای شلوار قرار بگیرد.

استایل نیم بوت و شلوار جین راسته

یک نیم بوت با ساق باریک انتخاب کنید تا زیر شلوار جین شما صاف بنشیند و آن را زیباتر نشان دهد. شما می توانید همراه با شلوار جین راسته نیم بوت پاشنه دار یا بدون پاشنه بپوشید. پوشیدن یک پالتو یا بارانی بلند هم به استایل مجذوب کنندهیت بیشتری می بخشد.

استایل نیم بوت و شلوار دم پا گشاد

شلوارهای دم پا گشاد یک انتخاب شیک و پیچیده برای ست کردن با نیم بوت هستند. نیم بوتی با پاشنه های بلند انتخاب کنید تا استایلی مجذوب کنندهتر داشته باشید. یک بلوز یا پیراهن مناسب هم بپوشید و یک کمربند برای معین کردن کمر، به استایل خود اضافه کنید. اگر این شلوار و کفش را همراه با پلیور می پوشید، جلوی آن را داخل شلوار فرو ببرید تا کمی از کمربندتان معین گردد. برای کفش های دم پا گشاد، نیم بوت با پنجه های نوک تیز مناسب تر است. به این ترتیب، قد و میزان شلوار متناسب تر به نظر خواهد رسید.

استایل نیم بوت و شلوار کوتاه

شلوارهای کوتاه برای به نمایش گذاشتن نیم بوت های شما مناسب تر هستند. قد کوتاه تر این شلوارها به نیم بوت ها اجازه می دهد تا در معرض دید قرار بگیرند. با این شلوار مدل های مختلف نیم بوت، از شیک و مینیمالیستی گرفته تا جسورانه و بزرگتر را امتحان کنید. می توانید برای تکمیل این استایل به آن یک کت یا پالتو هم اضافه کنید.

استایل نیم بوت و شلوار جین تنگ

نکته مهم برای ست کردن نیم بوت با شلوار جین تنگ یا ساپورت، ایجاد ظاهری متعادل و متناسب است. میزان قد و عرض پاچه های شلوار جین باید متناسب باشد تا این شلوار با نیم بوت ست گردد. بهتر است مدل ها و طرح های مختلف شلوار را با نیم بوت خود امتحان کنید تا ترکیبی که برای استایل شخصی شما برترین است، انتخاب کنید.

ست کردن نیم بوت با پیراهن و دامن

نیم بوت ها فقط برای ست کردن با شلوار مناسب نیستند، بلکه می توان آن ها را با دامن ها و پیراهن های بلند نیز ست کرد تا استایلی شیک و مد روز ایجاد گردد. نکته مهم برای موفقیت در چنین استایلی و شیک و زیبا شدن آن، یافتن میزان مناسب و ایجاد تعادل میان قد دامن یا پیراهن و مدل نیم بوت است.

برای داشتن ظاهری زنانه، نیم بوت ها را با یک دامن میدی کلوش یا یک پیراهن ماکسی به سبک بوهمیایی ست کنید. اگر هوا سرد است، یک پلیور را روی لباس تابستانی تان بپوشید و یک کمربند باریک به کمر ببندید. این ترکیب به شما استایلی مجذوب کننده و خاص می بخشد.

استایل نیم بوت و دامن یا پیراهن بلند

ترکیب نیم بوت و لباس ها یا پیراهن های بلند و ماکسی، بدون هیچ زحمتی به شما استایلی بوهمیایی می دهند. برای اینکه لباس شما بیشتر خود را نشان بدهد، بهتر است نیم بوت هایی با پاشنه کوتاه یا بدون پاشنه خریداری کنید. خرید یک نیم بوت زنانه پاشنه دار می تواند به یک کت جین یا یک کاپشن موتوری چرمی مجذوب کنندهیت بیشتری ببخشد.

نباید فراموش کنید که مهم ترین نکته برای ست کردن نیم بوت با دامن و پیراهن بلند، ایجاد استایلی متعادل است که در آن، کفش و لباس با یکدیگر ست می شوند. انتخاب قد و طرح مناسب دامن یا پیراهن به تکمیل استایل نیم بوت شما یاری می نماید. پیراهن ها و دامن های مختلف را با انواع مدل های نیم بوت امتحان کنید تا برترین آن ها معین شوند.

استایل نیم بوت و پیراهن یا دامن میدی

دامن میدی یکی از برترین گزینه ها برای ست شدن با نیم بوت زنانه است. دامنی را انتخاب کنید که قد آن تا وسط ساق پا یا تا بالای مچ پا باشد. به این ترتیب، استایلی مجذوب کننده خواهید داشت. بهتر است با این لباس یک کمربند زیبا هم انتخاب کنید تا استایلتان متفاوت تر گردد.

استایل با نیم بوت برای موقعیت های مختلف

نیم بوت یک کفش همه کاره است و می توانید آن را برای موقعیت های مختلف بپوشید. فرقی نمی نماید که برای ملاقاتی معمولی با دوستان از خانه خارج شوید یا کفشی برای محل کار بخواهید، نیم بوت ها را می توان برای هر مراسمی استایل کرد. در ادامه، نحوه پوشیدن نیم بوت برای موقعیت های مختلف را می خوانید.

برای موقعیت های روزمره و معمولی

برای داشتن ظاهری معمولی و متعادل، یک جفت نیم بوت بدون پاشنه را انتخاب کنید. این مدل نیم بوت را با شلوار جین معمولی یا شلوار لی تنگ و یک پلیور اورسایز ست کنید. برای شیک تر شدن استایلتان، یک روسری یا دستمال گردن هم به آن اضافه کنید. اگر استایل بوهمی را ترجیح می دهید، نیم بوت ها را با یک پیراهن ماکسی کلوش و یک کت جین ست کنید.

برای محل کار

نیم بوت می تواند یک انتخاب شیک و حرفه ای برای محل کار باشد. یک نیم بوت با پاشنه ای با ارتفاع میانه و طرحی شیک انتخاب کنید. این کفش را با شلوارهای پارچه ای یا دامن میدی ست کنید. یک بلوز یا یک کت بلیزر هم به آن اضافه کنید تا ظاهری شیک داشته باشید. برای داشتن حال و هوای حرفه ای از رنگ های خنثی مانند مشکی، قهوه ای یا سرمه ای بهره ببرید.

برای پیاده روی و قدم زدن در شهر

یک جفت نیم بوت با پاشنه بلند یا تزیینات مجذوب کننده انتخاب کنید. آن را با یک لباس مشکی کوتاه یا یک دامن پولک دار ست کنید تا استایلی شیک و چشم نواز داشته باشید. برای تکمیل استایل خود هم به آن جواهرات مناسب و یک کیف کلاچ اضافه کنید.

چگونه از نیم بوت های خود مراقبت کنیم؟

برای اطمینان از ماندگاری بالای نیم بوت باید از آن به خوبی مراقبت کنید. اگر این کفش را در جایی پوشیده اید که کثیف شده، بهتر است به محض بازگشت به خانه کفش را تمیز کنید. به این ترتیب، هم ظاهر نیم بوت خراب نمی گردد و هم برای استایل بعدی شما سالم باقی می ماند.

برای تمیز کردن نیم بوت از یک پارچه نرم و مرطوب بهره ببرید. اگر نیم بوت شما از جنس چرم است، آن را با اسپری مخصوص چرم تمیز کنید. نیم بوت خود را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید تا از فرسودگی یا خراب شدن آن جلوگیری کنید.

کلام آخر

نیم بوت یکی از کفش های همه کاره زمستانی است. این کفش را می توانید با هر لباسی ست کنید، کافیست هنگام خرید نیم بوت زنانه به نکاتی که در این مقاله شرح دادیم، توجه کنید. به این ترتیب، یک یا چند جفت نیم بوت بادوام دارید که برای سال های طولانی به استایل های مختلف شما مجذوب کنندهیت می بخشد.

منبع: merricksart

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 بهمن 1402 بروزرسانی: 4 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14519

به "راهنمای خرید نیم بوت زنانه و آنالیز 8 استایل مختلف با آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید نیم بوت زنانه و آنالیز 8 استایل مختلف با آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید