دیدار دبیر شورای امنیت ملی اوکراین با شمخانی و گفتگو درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش کنفرانس هکا، در دیدار دبیر شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین با شمخانی درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی مصاحبه شد.

دیدار دبیر شورای امنیت ملی اوکراین با شمخانی و گفتگو درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، هیأتی از کشور اوکراین به ریاست الکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت ملی و دفاعی این کشور روز گذشته (شنبه) ضمن سفر به تهران با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره روابط دو جانبه و حادثه سقوط هواپیما به بحث و تبادل نظر پرداخت.

شمخانی پیش از این در تبادل نظریی با همتای اوکراینی از او برای سفر به ایران به منظور تبادل نظر درباره هواپیمای اوکراینی دعوت کرده بود.

شمخانی با اشاره به ضرورت تداوم تلاش دو کشور برای جلوگیری از اعمال اراده طرف های دیگر و ایجاد سوء تفاهم در فرایند بررسی های فنی و کارشناسی گفت: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید آمده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با دعوت از همتای اوکراینی خود برای سفر به تهران و بررسی مشترک این رخداد از سوی نهادهای امنیت ملی دو کشور گفت: دستیابی به ارزیابی فنی مورد توافق می تواند به مشخص تکلیف این پفراینده در فضایی کارشناسی و غیر سیاسی کمک شایانی کند.(اینجا بخوانید)

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8587

به "دیدار دبیر شورای امنیت ملی اوکراین با شمخانی و گفتگو درباره هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دبیر شورای امنیت ملی اوکراین با شمخانی و گفتگو درباره هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید