دنیزلی: سرمربی تیم ملی باید ایرانی باشد، بازیکنانم جرات ندارند فارسی درباره ام صحبت نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، به هر حال اگر منطقه ای هم نگاه کنیم، رقابت میان مدعیان در لیگ برتر ایران خیلی زیاد است. چند تیم هستند که می گردد از آنها به عنوان مدعی نام برد. اما در خطه ما تراکتور تابه حال قهرمانی سوپرلیگ نداشته و کار ما هم سخت شده است. این تیم 20 میلیون طرفدار دارد که منتظر قهرمانی هستند. در ترکیه ما ضرب المثلی داریم که می گوید کاری که با عجله باشد شیطان در آن می آید. بازی فوتبال صبورانه است.

دنیزلی: سرمربی تیم ملی باید ایرانی باشد، بازیکنانم جرات ندارند فارسی درباره ام صحبت نمایند

سرمربی ترک تبار تراکتور می گوید در همه تیم هایی که کار نموده، در اواسط فصل میانه های جدول بوده اند اما در خاتمه فصل قهرمان شده اند.

به گزارش ورزش سه، مصطفی دنیزلی در گفت و گویی با برنامه فوتبال برتر شرکت کرد و صحبت های جالبی را درباره تراکتور و برخی موضوعات دیگر انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

لاغر نشده ام، فقط 3 کیلو کم کردم

سرمربی تراکتور در پاسخ به سوالی درباره آنکه نسبت به دوران اول حضور در ایران لاغرتر شده است، اعلام کرد: نه لاغر نشدم؛ نسبت به گذشته که در ایران بودم 3 کیلو فرق نموده ام.

سفیر ایران در ترکیه و سایر جهان هستم

دنیزلی درباره خاطراتی که از مردم ایران دارد، گفت: خاطرات متقابل است. من مردم ایران را دوست دارم؛ در زمانی که ایران بودم، خاطرات خوبی در شهرهای مختلف کشور شما دارم. می توانم بگویم من سفیر ایران در ترکیه و سایر جهان هستم.

طرفداران ایرانی مثل ترکیه ای ها هستند

وی درباره تفاوت های طرفداران فوتبال در ایران و ترکیه اظهار داشت: اگر بخواهم مقایسه ای میان طرفداران پرسپولیس و استقلال و تراکتور در ایران با طرفداران فنرباغچه، بشیکتاش و گالاتاسرای در ترکیه انجام بدهم، باید بگویم آنها طرفداران پرشوری هستند و انتظارشان هم بالا است.

طرفداران تراکتور برای قهرمانی شکیبا باشند

دنیزلی درباره شانس قهرمانی تراکتور گفت: به هر حال اگر منطقه ای هم نگاه کنیم، رقابت میان مدعیان در لیگ برتر ایران خیلی زیاد است. چند تیم هستند که می گردد از آنها به عنوان مدعی نام برد. اما در خطه ما تراکتور تابه حال قهرمانی سوپرلیگ نداشته و کار ما هم سخت شده است. این تیم 20 میلیون طرفدار دارد که منتظر قهرمانی هستند. در ترکیه ما ضرب المثلی داریم که می گوید کاری که با عجله باشد شیطان در آن می آید. بازی فوتبال شکیباانه است.

در گالا هم 4 باخت آوردیم اما قهرمان شدیم

سرمربی تراکتور درباره فرایند تیمش در فصل جاری اظهار کرد: شروع خوبی داشتیم و در هفته های متوالی گل نخوردیم اما سه شکست داشتیم. در یکی از این بازی ها به طور جدی بد بازی کردیم. یعنی تو بازی نفت آبادان هیچ چیز حق ما نبود. این بازی ها بسیار مهم است. در فوتبال سری هایی وجود دارد. مثلا در شروع فوتبالم در گالاتاسرای همان سال قهرمان شدم. 7، 8 هفته پشت سر هم بردیم اما در ادامه 4 بار باختیم. همه چیز زیر و رو شد. موقعی که یک بازی را ببازید، نهایتا 3 امتیاز باختید. موقعی کلا می بازید که از راه تان برگردید. ما چنین فکری در سر نداریم.

بین صدرنشین و قهرمان یک جهان فرق است

دنیزلی اضافه نمود: اگر در فوتبال هدف فقط برد است، آن موقع از فوتبال لذت بردن خراب می گردد. من هر دو را می خواهم. هم می خواهم مردم لذت ببرند و هم تیمم برد بیاورد. در تیم هایی که من قهرمانی را چشیدم فکر نمی کنم تیم من در طول فصل اول بوده باشد. بیشتر چهارم و پنجم بودیم و بعد قهرمان شدیم. می توانم بگویم ما یک سوم لیگ را پشت سر گذاشتیم. جلوی خود دو هدف در حذفی و لیگ برتر داریم. رقیب های مدعی و باارزشی داریم. برای ما فرقی نمی نماید کدام تیم سخت تر است. در طول لیگ معین می گردد رقیب اصلی ما چه تیمی است. به احتمال زیاد بعد از هفته بیست و سوم تیم های مدعی 3 یا 4 تیم خواهد بود. تجربه کردن در زندگی مهم است. الان در لیگ یک هفته در میان می تواند صدرنشین عوض گردد. صدرنشین و قهرمان مثل هم هستند اما بین آنها یک جهان فرق است.

بعد از کی روش یک مربی ایرانی می توانست سرمربی تیم ملی گردد

سرمربی تراکتور درباره شرایط سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر نکنم از بیرون اگر حرفی بزنم پسندیده باشد. تیم ملی ایران سال های آخر با مربیان خارجی کار نموده است. کی روش یکی از رفیق های من هم هست که می دانم با فرهنگ ایران بسیار آشنا شده بود. کی روش و ویلموتس مربیان باارزشی هستند. برخی مواقع سلول بدنی با تیم هماهنگ نمی گردد. ترکیه را ببینید بیشتر موفقیت ها را مربیان ترک زبان داشته اند. بعد از فسخ با کی روش یک مربی ایرانی می توانست سرمربی تیم ملی باشد. اما مربی ایرانی انتقادهای زیادی را باید به جان بخرد.

انتقادها از مربی داخلی در ایران و ترکیه یکی است

دنیزلی در پاسخ به این پرسش که اگر رییس فدراسیون بود چه کسی را سرمربی تیم ملی ایران می کرد، اظهار داشت: تصمیم را من نمی گیرم. در فدراسیون فوتبال چنین تصمیمی را اتخاذ می نمایند. من 5 سال در تیم ملی ترکیه کار کردم. برای اولین بار ما در یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا بازی کردیم. چون ترکیه ای هستم، به من می گویند چرا نیمه نهایی نرفتید، اگر نیمه نهایی هم می رفتیم، می گفتند چرا فینال نرفتید؟ جغرافیا را می گویم. ایران و ترکیه و عراق و ... همه یک شکل هستند.

در ترکیه هم به من خرده گرفتند

او در ادامه به بیان خاطره ای از زمان حضور در گالاتاسرای پرداخت و تاکید نمود: زمانی که در گالاتاسرای بودم در دانشگاه یک سخنرانی داشتم. یک دختر جوانی از من پرسید گالاتاسرای سال جاری در جام باشگاه های اروپا چه نتیجه ای می گیرد. من گفتم به فینال می رویم اما تا نیمه نهایی بالا رفتیم و بعد همه به من خرده گرفتند چرا به وعده ات عمل نکردی.

دربی ایمون زاید خاطره جالبی برایم شد

دنیزلی درباره دربی خاطره انگیز پرسپولیس و استقلال که ایمون زاید هت تریک کرد و بازی باخته را برگرداند، اضافه نمود: به هر حال به لحاظ عدد و تعداد با استقلال مساوی نبودیم. ما 10 نفره بودیم. فوتبال چنین مسابقه ای است. آن دربی خاطره جالبی برای من و ایرانی ها است. من در ترکیه و لیگ قهرمانان اروپا بازی های زیادی تجربه کردم که بازی هایمان برگشته و این ها خاطرات خوبی هستند.در فوتبال روزهای فراموش نشدنی است با تلخی ها و شیرینی ها.

نمی توانم روی شعار تراکتوری ها تمرکز کنم

سرمربی تراکتور درباره شعارهایی که طرفداران در استادیوم سر می دهند، اعلام کرد: شعارها را می شنوم اما نمی توانم تمرکز کنم و بفهمم دقیقا چه می گویند. البته یک شعار هست که می گویند: بیر... ایکی... اوز... و بعد نام تراکتور را فریاد می زنند. من هیچ وقت مشکلاتی که در تهران داشتم را در تبریز ندارم. در تبریز طرفداران به زبان ترکی صحبت می نمایند و می توانند با من در ارتباط باشند. تهران از 5، 6 نفر یکی می تواند با من حرف بزند.

بازیکنان جرات ندارند!

دنیزلی همچنین گفت: بازیکنان اصلا نمی توانند به زبان فارسی درباره من صحبت نمایند؛ جرات ندارند چون من فارسی متوجه می شوم. (با خنده)

اگر مدیر باشگاه بودم...

وی در پاسخ به این پرسش که اگر یک باشگاه داشته باشد، چه کسی را به عنوان سرمربی انتخاب می نماید، اضافه نمود: کار مربیگری کار عجیبی است. شاید الان شما نمی توانید بگویید بهترین مربی جهان چه کسی است. مهم این است که کجا کار می کنید و چه موفقیت هایی کسب می کنید. من اگر مدیر باشم یک دنیزلی ایرانی و یک دنیزلی خارجی را گزینه هایم قرار می دهم! (با خنده)

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7552

به "دنیزلی: سرمربی تیم ملی باید ایرانی باشد، بازیکنانم جرات ندارند فارسی درباره ام صحبت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیزلی: سرمربی تیم ملی باید ایرانی باشد، بازیکنانم جرات ندارند فارسی درباره ام صحبت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید