دلیل انصراف شناگر ایران از فینال انتخابی المپیک چه بود؟

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرفنی تیم ملی شنای ایران دلیل عدم حضور شناگر ایران در فینال ماده 100 متر آزاد در مسابقات انتخابی المپیک کرواسی را اعلام نمود.

دلیل انصراف شناگر ایران از فینال انتخابی المپیک چه بود؟

محسن سمیع زاده در گفت و گو با خبرنگاران، درباره عملکرد شناگران ایران در مسابقات انتخابی المپیک که به میزبانی کرواسی برگزار گردید، شرح داد: از نظر من ملی پوشان ایران در این رقابت ها گل کاشتند، با توجه به اینکه تنها در یک ماه برای این رقابت ها آماده شده بودند. ما برای هر رویدادی برنامه خاص تمرینی داریم و برای این رقابت ها هم از 5 فروردین ماه تمرینات شروع کردیم اما متأسفانه همانطور که همه می دانند نزدیک به دو ماه استخر نداشتیم. از نظر کیفی باید بگویم که با توجه به شرایط خاص موجود تیم خوبی را آماده کردیم و این عملکرد ملی پوشان رضایت بخش و امیدوار نماینده است.

او ادامه داد: 5 شناگر تیم ملی توانستند رکوردهای مد نظر ما برای حضور در مسابقات کرواسی را کسب نمایند، اما با توجه به اینکه مهرشاد اصغری با تیم ملی جوانان مسابقات قهرمانی دنیا را پیش رو داشت و سینا غلامپور هم در کمپ تمرینی فدراسیون دنیای حضور دارد، سه شناگر خود یعنی علیرضا یاوری، بنیامین قره حسنلو و مهدی انصاری را به این مسابقات اعزام کردیم که خوشبختانه عملکرد فوق العاده ای داشتند. در این مسابقات یاوری بعد از حدود 11 سال رکورد ماده 200 متر آزاد را در شرایطی جا به جا کرد که مثل سال های 2009 یا 2010 خبری از لباس های مخصوص شنا نیست.

مدیر فنی تیم های ملی شنای ایران ادامه داد: لباس های مخصوص شنا در رکورد زنی ها تأثیر بسیار زیادی داشت، تا جایی که بسیاری از رکوردهای دنیای سال 2010 که با این لباس ها زده شد فعلاً دست نخورده هستند و هر کسی جرأت نزدیک شدن به این رکوردها را ندارد. یاوری کار بسیار بزرگی را در این رقابت ها انجام داد و رکورد سعید ملک آشتیانی که در ماده 200 با این لباس های مخصوص ثبت شده بود را جا به جا کرد. با این عملکرد یاوری آینده شنای ایران در این ماده درخشان به نظر می رسد. انصاری و قره حسنلو نیز در ماده های دیگر همانطور که دیدید به فینال رسیدند و تنها با چند صدم ثانیه اختلاف نتوانستیم توسط انصاری کسب سهمیه کنیم. با این حال من فکر می کنم آینده این شناگران روشن است و با کمی توجه از سوی مسئولان در نحوه اعزام آن ها، می توان به کسب دو تا سه سهمیه امیدوار بود.

او درباره دلیل عدم حضور بنیامین قره حسنلو در فینال ماده 100 متر آزاد گفت: می دانم که این سوال برای همه پیش آمده است اما دلیل این اتفاق کاملاً به سود ملی پوشان بود. پس از اینکه بنیامین با قرار دریافت در صندلی هفتم و یاوری با صندلی نهم راهی فینال این ماده شدند، تصمیم گرفتیم بنیامین در ماده تخصصی خود یعنی 50 متر آزاد و یاوری با توجه به آمادگی خوب بدنی در ماده 100 متر آزاد به آب بزنند تا در یک شرایط متداوم مسابقه قرار بگیرند. بنیامین در مسابقه رکورد ورودی دنیا را در این ماده کسب نموده بود اما متأسفانه در این مسابقات نتوانست رکورد خود را تکرار کند. تنها هدف ما از این کار این بود که قره حسنلو با بیشترین انرژی در تایم تریل ماده تخصصی خود حاضر گردد.

سمیع زاده با بیان اینکه شرایط تیم ملی شنا نسبت به سال های گذشته بهتر است، شرح داد: ما در دوره های قبل تنها روی این موضوع فکر می کردیم که انصاری، غلامپور و قره حسنلو شانس کسب سهمیه هستند، اما در این دوره یاوری هم به جمع شناگران برتر ایران پیوسته و شانس کسب سهمیه است که از نکات مثبت روند شنای ایران است. مطمئناً اگر روی اعزام این نفرات به مسابقات توجه ویژه ای گردد من مطمئنم که توانایی کسب دو تا سه سهمیه المپیک را داریم.

انتهای ژیام

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3895

به "دلیل انصراف شناگر ایران از فینال انتخابی المپیک چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل انصراف شناگر ایران از فینال انتخابی المپیک چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید