دعوت افراد به سازمان مالیاتی به معنای اثبات فرار مالیاتی و پولشویی نیست

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر کل سازمان مالیاتی بیان کرد، ورود سازمان به مبحث آنالیز تراکنش های مشکوک بانکی به منزله احراز پولشویی یا فرار مالیاتی افراد نیست.

دعوت افراد به سازمان مالیاتی به معنای اثبات فرار مالیاتی و پولشویی نیست

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، هادی خانی با تشریح اهداف سازمان امور مالیاتی در مورد آنالیز اطلاعات تراکنش های بانکی گفت: سازمان امور مالیاتی این حق قانونی را دارد در مورد افرادی که نسبت به شفاف سازی فعالیت های مالی خود و یا انجام مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده، همکاری لازم را با نظام مالیاتی نداشته اند و یا از نظر دستگاه های نظارتی و امنیتی مشکوک به فعالیت های مالی پنهان هستند، آنالیز حساب های بانکی آن ها را درجهت شناسایی فعال یا فعالیت مالی و کشف کتمان درآمد های احتمالی در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه پولشویی و فرار مالیاتی سازمان مالیاتی ادامه داد، در این راستا مودی یا فعال مالی به سازمان دعوت و با رویکرد کاملا اقناعی مستندات مرتبط مطالبه و مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

وی تاکید نمود، دعوت هر فرد حقیقی و حقوقی به سازمان بابت شفاف سازی تراکنش های بانکی به منزله احراز پولشویی یا فرار مالیاتی فرد مذکور نیست و همکاران ما در سازمان امور مالیاتی مکلف هستند در فضای کاملا تعاملی و اقناعی مستندات مربوطه را مطالبه و آنالیز کنند.

این مقام مسئول در سازمان مالیاتی ضمن تاکید بر تکریم ارباب رجوع و برطرف ابهامات مراجعین به سازمان امور مالیاتی، گفت: اگر مودیان نسبت به نحوه برخورد یا رفتار کارشناسان و ممیزان این سازمان اعتراضی داشته باشند می توانند موارد را به دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با فرار مالیاتی و یا دفتر حراست سازمان اعلام و یا از کانال تلفنی ارتباط مردمی به شماره 1526 گزارش کنند.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6180

به "دعوت افراد به سازمان مالیاتی به معنای اثبات فرار مالیاتی و پولشویی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت افراد به سازمان مالیاتی به معنای اثبات فرار مالیاتی و پولشویی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید