دستور وزیر برای حل مسائل بیماران SMA، آنالیز روش های درمانی

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، مهدی شادنوش، گفت: با تشکیل این کمیته مسائل و مسائل این بیماران سریع تر و علمی تر آنالیز و پیگیری خواهد شد.

دستور وزیر برای حل مسائل بیماران SMA، آنالیز روش های درمانی

وی با اشاره به تشکیل اولین جلسه کمیته فوق تخصصی بیماری SMA در هفته آینده، اضافه کرد: همچنین در راستای تشکیل این کمیته، به وسیله معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در قالب یک تشکل مردم نهاد، ارتباط با خانواده های بیماران SMA به منظور منسجم شدن راهکارهای مناسب حمایتی برای کاهش مسائل این بیماران خواهیم داشت.

شادنوش با بیان اینکه روش های پیگیری مختلفی برای درمان بیماری SMA در جهان، در حال آنالیز و پژوهش است، ادامه داد: یکی از روش ها، سلول درمانی است که در حال حاضر در کشور، این روش به منظور تبدیل به یک روش درمانی برای بیماری SMA، مراحل نهایی خود را طی می نماید و در همین راستا اساتید مجربی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با اساتید برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال تکمیل آنالیز های این روش هستند که نتایج خوبی را به ما اعلام نموده اند.

وی یکی دیگر از روش های موجود برای کنترل بیماری SMA در جهان را روش دارویی اعلام کرد و گفت: این روش درمان قطعی این بیماری محسوب نمی گردد و بعنوان یک روش نگهدارنده و تثبیت کننده موقت وضعیت موجود بیماری است که از سال گذشته میلادی در بعضی از کشورهای توسعه یافته بدون حمایت های بیمه ای مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، به روش ژن درمانی برای بیماری SMA در جهان اشاره نمود و اضافه کرد: این روش در جهان در حال نهایی شدن است و در سال های آینده به عنوان یکی از روش های درمانی این بیماری استفاده خواهد شد و چنانچه این روش، وارد عرصه درمان گردد، پیشرفت قابل توجهی در خصوص درمان بیماری SMA اتفاق خواهد افتاد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 867

به "دستور وزیر برای حل مسائل بیماران SMA، آنالیز روش های درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر برای حل مسائل بیماران SMA، آنالیز روش های درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید