در خرید مک بوک عجله نکنید؛ تراشه M4 اپل در راه است!

به گزارش کنفرانس هکا، مارک گورمن، افشاگر معروف و خبرنگار بلومبرگ، طی افشاگری اخیر، خبر از بروزرسانی کل مجموعه مک های اپل با پردازنده های M4 داده است.

در خرید مک بوک عجله نکنید؛ تراشه M4 اپل در راه است!

طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال آماده شدن برای بروزرسانی کل مجموعه مک های خود با پردازنده های M4 است که بر هوش مصنوعی تاکید دارند؛ سری اول از مک های نو مجهز به M4 ظاهراً اواخر سال جاری و بقیه در اوایل سال 2025 عرضه خواهند شد.

اگرچه زمان زیادی از راه اندازی اولین مک بک اپل با تراشه M3 نمی گذرد اما این شرکت در حال نزدیک شدن به فراوری تراشه M4 خود است. طبق گزارش ها، تمرکز اپل بر روی قابلیت های پردازش هوش مصنوعی M4 خواهد بود که پاسخی به هجوم رایانه های شخصی هوش مصنوعی رقبا به بازار و کاهش فروش مک است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تراشه M4 حداقل در سه سطح مختلف عرضه خواهد شد؛ از جمله تراشه M4 سطح ابتدایی با کد Donan، تراشه میانه براوا و تراشه Hidra با بالاترین عملکرد؛ طبق گزارش ها، اپل Donan را به MacBook Pro سطح پایه، MacBook Airs خود و Mac Mini پایین رده اضافه خواهد نمود. در همین حال، بلومبرگ می گوید که اپل براوا میان رده را برای مک بوک پروهای با مشخصات بالاتر، مک مینی ها و مک استودیو در نظر گرفته است، در حالی که تراشه Hidra را به مک پرو اضافه می نماید.

منبع: theverge

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 فروردین 1403 بروزرسانی: 27 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16750

به "در خرید مک بوک عجله نکنید؛ تراشه M4 اپل در راه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خرید مک بوک عجله نکنید؛ تراشه M4 اپل در راه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید