درخواست مجلس برای تعطیلی ادارات تهران

به گزارش کنفرانس هکا، دبیر مجمع نمایندگان تهران از ورود این مجمع به موضوع آلودگی هوای پایتخت خبر داد و گفت: پیشنهاد مجمع نمایندگان تهران این است که علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برخی از ادارات هم تعطیل شود تا با کاهش رفت و آمدها از حجم آلودگی هوا کم شود.

درخواست مجلس برای تعطیلی ادارات تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محسن علیجانی با بیان این مطلب اضافه کرد: بنده به عنوان دبیر مجمع نمایندگان تهران طی دو روز گذشته صحبت هایی با استاندار داشتم که ضمن ارائه گزارش از تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوا بحث و مصاحبه صورت گرفت تاکنون تصمیمات خوبی گرفته شده، اما کافی نیست.

وی ادامه داد: هر سال شاهد مشکل آلودگی هوا هستیم باید این مشکل ریشه ای حل شود، با تعطیل کردن مدارس و دانشگاه ها مساله حل نخواهد شد باید فکری به حال بهبود شرایط حمل و نقل عمومی و انجام اقدامات قانونی شود، نه این که منتظر باد و باران برای کاهش آلودگی هوا بمانیم.

نماینده تهران با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیم جدی برای مقابله با آلودگی هوا اظهار کرد: آلودگی هوا هزینه های زیادی به حوزه سلامت وارد می کند و باعث تشدید بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی خواهد شد باید کاری کنیم که شرایط هوا هرچه سریع تر از شرایط ناسالم خارج شود به همین دلیل امروز یا فردا مجمع تهران جلسه ای با استاندار تهران برگزار خواهد کرد.

علیجانی در پایان گفت که پیشنهاد ما تعطیلی برخی ادارات در کنار مدارس و دانشگاه هاست تا با کاهش رفت و آمد از حجم آلودگی هوا هم کم شود البته این تصمیم منوط به نظر استاندار و کمیته اضطرار است.

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7484

به "درخواست مجلس برای تعطیلی ادارات تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مجلس برای تعطیلی ادارات تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید