خساست مدیران بیمارستان ها ، تهدید سلامت پرستاران با دریغ کردن وسایل پیشگیری از کرونا

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به خبرهای رسیده از بعضی بیمارستان ها در شهرهای درگیر کرونا در ایران، از انجام نشدن پروتکل های استاندارد پیشگیری در آنها و نیز بی توجهی به سلامت پرستاران با دریغ کردن وسایل ایزوله شدن از آنها انتقاد کرد.

خساست مدیران بیمارستان ها ، تهدید سلامت پرستاران با دریغ کردن وسایل پیشگیری از کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری امروز (شنبه 3 اسفند) گفت: اکنون که رسما تعدادی از موارد بیماری ناشی از ویروس کرونا در بعضی استان ها مانند قم، تهران و گیلان مشاهده شده و بیماران مبتلا در تعدادی از بیمارستان ها بستری هستند، از مسئولان می خواهیم، لوازم حفاظتی مثل لباس یکبارمصرف، شیلد محافظ صورت، محلول های ضدعفونی نماینده، ماسک، دستکش و... را به میزان لازم و کافی در اختیار پرستاران قرار دهند تا آنها که در خط مقدم شناسایی و مراقبت از این بیماران هستند، از امنیت روانی و پیشگیری لازم برخوردار باشند و بتوانند با اطمینان و به راحتی از مردم و بیماران مراقبت نمایند.

وی گفت: پرستاران در بخش های مختلف بیمارستانی از جمله اورژانس ، بستری و... اولین خط پاسخگویی به بیماران و مراجعه نمایندگان هستند و باید بدون محدودیت، امکانات حفاظتی کافی را در اختیار داشته باشند. اما اخباری که از بعضی شهرها مانند قم و رشت به سازمان نظام پرستاری رسیده است، نشان می دهد این امکانات طبق پروتکل های استاندارد و به میزان کافی در اختیار همه پرستاران قرار نگرفته و گویا مقداری اعمال سلیقه در بعضی بیمارستان ها دیده می گردد که به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: با توجه به اهمیت حفظ سلامت کادر درمانی و پرستاران، نبود کافی امکانات ایمنی برای پرستاران بیمارستان ها ولو گله مندی از سوی یک نفر هم باشد، قابل اغماض نیست. بنابراین از مسئولان وزارت بهداشت و دستگاه های مسئول می خواهیم به مدیران بیمارستان ها توصیه نمایند در امر پیشگیری، ایمنی و سلامت پرسنل خساست به خرج ندهند و به میزان کافی این تجهیزات حفاظتی را که شامل دستکش، ماسک، شیلد محافظ صورت، لباس حفاظتی یکبارمصرف و محلول ضدعفونی نماینده است، در اختیار پرستاران بیمارستان ها قرار دهند.

میرزابیگی گفت: پرستاران در خط مقدم مبارزه و کنترل بیماری ناشی از ویروس کرونا (کووید 19) هستند و مواردی که از این بیماری تا به امروز در کشور شناسایی شده نیز اغلب توسط پرستاران و همکاران آنها انجام شده و مراقبت داز بیماران هم بر عهده آنهاست.

وی اضافه نمود: وقتی بیمار را برای مراقبت در اختیار پرستار قرار می دهیم، باید اول از خود پرستار و نیروی مراقبتی به اندازه کافی محافظت و مراقبت کنیم. این کار احتیاجمند این است که هم امکانات محافظتی کافی در اختیار پرستاران باشد و هم آنها آرامش روانی کافی برای فعالیت داشته باشند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری بیان نمود: مساله بعدی تامین نیروی کافی پرستار در بیمارستان هاست. تعداد زیادی از پرستاران سایر نقاط کشور آمادگی دارند در هر استانی که به نیروی پرستار بیشتر احتیاج وجود داشته باشد، به یاری همکاران خود بشتابند و در صورت اعلام وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری به اعزام نیرو و تامین پرستار کافی اقدام می نماید.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8732

به "خساست مدیران بیمارستان ها ، تهدید سلامت پرستاران با دریغ کردن وسایل پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خساست مدیران بیمارستان ها ، تهدید سلامت پرستاران با دریغ کردن وسایل پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید