خبرنگاران کرونا و رکورد بی سابقه مصرف آب در لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه 98 تا به امروز ، مردم لرستان 15 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف نموده اند که در 20 سال گذشته بی سابقه بوده است.

خبرنگاران کرونا و رکورد بی سابقه مصرف آب در لرستان

حمیدرضا کرموند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری نیز تا به امروز مصرف آب شرب (شهری و روستای) در لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف ناشی از شیوع ویروس کرونا می باشد اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما این میزان مصرف بی سابقه آب شرب در لرستان یک هشدار بوده و محتمل است در تابستان با مشکل کمبود و یا افت فشار آب روبرو شویم.

کرموند بیان نمود: خوشبختانه اکنون در هیچکدام از شهرها و روستاهای لرستان مسئله ای در مورد کمبود و یا افت فشار آب گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: در بسیاری از روستاها از آب شرب به عنوان مصارف کشاورزی و دامداری استفاده می نمایند که تقاضا داریم از این امر اجتناب نموده و از استفاده غیر ضروری آب آشامیدنی خودداری نمایند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان اضافه کرد: الگوی مصرف در هر دوره زمانی 45 روزه برای هر خانوار 20 مترمکعب می باشد که از مشترکان تقاضا داریم نسبت به تجهیز شیرآلات خود به کاهنده های مصرف آب اقدام نمایند.

کرموند همچنین به مصرف بیش از حد آب توسط مشترکان برای شست و شوی اتومبیل اشاره نمود و گفت: برای شستن هر خودرو 600 لیتر آب شرب مصرف می گردد که در صورت بسته بندی کردن این میزان در بطری های آب معدنی، بیش از هشت میلیون ریال درآمد کسب می گردد.

وی میزان مصرف آب شرب در سال گذشته را 84 میلیون مترمکعب مطرح نمود و گفت: شرکت آب و فاضلاب لرستان با تاکید بر استفاده از شیرآلات و تجهیزات کاهنده مصرف آب در ادارات این استان سعی در کاهش مصرف و استفاده بهینه آب شرب دارد.

تعداد مشترکین آب شهری 418 هزار مشترک و تعداد مشترکین آب روستایی بیش از 140 هزار مشترک می باشد.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10164

به "خبرنگاران کرونا و رکورد بی سابقه مصرف آب در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا و رکورد بی سابقه مصرف آب در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید