خبرنگاران فغانی: فیفا با حضور نام من در لیست داوران بین المللی ایران موافق بود

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- داور بین المللی فوتبال گفت: فدراسیون جهانی فوتبال مسئله ای با حضور نام من در لیست داوران بین المللی ایران نداشت اما بعضی با شیطنت نام من را حذف کردند تا نتوانم دومین جام جهانی خود را با نام ایران تجربه کنم.

خبرنگاران فغانی: فیفا با حضور نام من در لیست داوران بین المللی ایران موافق بود

به گزارش خبرنگاران، علیرضا فغانی در گفت و گویی تلویزیونی در مورد خارج شدن نامش از لیست داوران بین المللی فوتبال کشورمان گفت: شکل کلی کار به این صورت است که من قبل از مهاجرت از ایران جلسه ایی را با مهدی تاج به عنوان رییس سابق فدراسیون داشتم و خواستم فعالیت بین المللی خود را با نام ایران ادامه دهم. سال گذشته شیطنت هایی مانند سال جاری صورت گرفت که آن موضوع مدیریت شد.

وی ادامه داد: جالب است بدانید تا روز قبل از اعلام لیست کمیته داوران فدراسیون فوتبال با من در مورد معرفی دستیارانم صحبت می کرد. به دوستان اعلام کردم با همه یاری داوران راحت هستم اما با تاکید آنها نام دو نفر از عزیزان را اعلام کردم. بعد از اینکه از لیست داوران بین المللی خط خوردم به من گفتند مشکل حراستی دارم و جالب است بدانید وقتی این موضوع را پیگیری کردم، مسئولان مربوطه گفتند مسئله ای ندارم.

داور فوتبال کشورمان گفت: دوستان به من اعلام کردند که مسئولان کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفته اند که من سال قبل در ایران نبوده ام و چون یکسال گذشته در کشور حضور نداشتم نمی توانند اسم من را در لیست داوران بین المللی بدهند. اما جالب است بدانید دوستان کمیته داوران در استعلامی که از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته اند آنها کار را به فدراسیون جهانی واگذار و دپارتمان داوری فیفا نیز اعلام نموده چون من در لیگ استرالیا به عنوان یک لیگ معتبر قضاوت کردم مسئله ای برای حضورم در لیست بین المللی ایران ندارم.

وی ادامه داد: بعضی دوستان دیگر در کمیته داوران هم گفتند در لیستی که آنها امضا کردند نام بوده اما در لیستی که ارسال شده نام من حذف شده است. امیدوارم آقای اصفهانیان و دوستانشان دوره های بعد هم در کمیته انضباطی حضور داشته باشند اما بعضی معلوم نیست شاید حتی 2 ماه دیگر هم در کمیته مسئولیت داشته باشند و اینگونه برای داوری فوتبال کشور تصمیم می گیرند.

فغانی در مورد شایعاتی مبنی بر دادن چک و ارسال عکس این چک ها برای او گفت: حتی جالب است بدانید بعضی عکس چک ها را برای من ارسال کردند و گفته اند چک هایی در این خصوص داده شده و حتی می خواهند این چک ها را در اختیار رسانه ها قرار دهند اما من در جایگاهی نیستم که صحبت این تصاویر را معین کنم.

وی تاکید نمود: من تمایل دارم به نام ایران در جام جهانی سوت بزنم و حضورم هم قطعی بوده است. ای کاش شما از مسئولان سئوال کنید چرا اسم من از لیست داوران بین المللی حذف شده است. من قرار بوده با نام ایران حضور پیدا کنم و باید بیایند جواب بدهند که چرا نام من را حذف کردند.

داور بین المللی فوتبال گفت: اینکه دوستان گفته اند من باید در بعضی بازی ها در ایران قضاوت کنم اصلا نظر درستی نیست زیرا من در لیگ معتبر فوتبال استرالیا سوت زدم و خود فیفا گفته است چون من کاندید قضاوت در جام جهانی هستم می توانند نام من را در لیست بین المللی معرفی نمایند.

فغانی در مورد دلایل بروز چنین اتفاقاتی، گفت: نمی دانم واقعا دلیل این موضوع چه چیزی است. من به همه چیز در داوری رسیدم و حتی اگر داوری را کنار بگذارم آرزویی ندارم اما دوست داشتم برای بار دوم با یک تیم ایرانی در جام جهانی قضاوت کنم. منتظرم در این 2 روز اقدامی صورت گیرد اما متاسفانه آقایان من را دلسرد می نمایند.

وی اضافه نمود: چرا کسی که معلوم نیست 2 ماه دیگر در فدراسیون حضور دارد یا خیر باید چنین ضربه ایی به داوری فوتبال کشور وارد کند. من هم باید با داوران جوان رقابت کنم اما نکته ایی که وجود دارد این است که باید به جای برخورد های شخصی منافع ملی را در نظر بگیریم.

صبح روز گذشته شایعاتی در مورد خروج نام علیرضا فغانی داور ببین المللی فوتبال کشورمان که عملکرد درخشانی در جام جهانی روسیه داشت از لیست بین المللی داوران ایران به گوش رسید که این خبر از سوی وی تایید شد. خروج نام او از لیست داوران بین المللی به معنای از دست دادن جام جهانی قطر برای او و تیم ایرانی او است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12157

به "خبرنگاران فغانی: فیفا با حضور نام من در لیست داوران بین المللی ایران موافق بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فغانی: فیفا با حضور نام من در لیست داوران بین المللی ایران موافق بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید