خبرنگاران طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد

به گزارش کنفرانس هکا، اردبیل - خبرنگاران- استاندار اردبیل از تکمیل و تدوین طرح جامع گردشگری منطقه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر توسط مشاور این طرح اطلاع داد.

خبرنگاران طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد

اکبر بهنامجو روز آدینه در حاشیخ بازدید از مکان های هدف توریستی و صنعتی شهرستان نیر اظهار کرد: ایجاد دریاچه در بام شهر نیر، روشنایی این راستا و همچنین ایجاد راستا تندرستی با همکاری

وی بیان نمود: با ایجاد راستا سلامت مردم شهرستان و مسافران برای پیاده روی و کوه پیمایی با شیب کم می توانند از این راستا استفاده نمایند.

به گفته وی ، سرمایه گذاران خوبی در منطقه حضور پیدا نمودهاند تا بر اساس طرح جامع توریستی ساخت و ساز و سرمایه گذاری نمایند.

او شهرستان نیر را از لحاظ وجود حاذبه های طبیعی داای ظرفیت غنی ذکر کرد و افزود: وجود چشمه های معدنی جوشان در این شهرستان ظرفیت جذب توریست را افزایش داده و در این راستا مجموعه آبگرم قینرجه تا انتها سال تکمیل می گردد و شاهد حضور مسافران در این شهرستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: مجوز ساخت یک هتل پنج ستاره در کناره این آبگرم صادر شده و تسهیلات لازم برای سرمایه گذار این مجموعه در شرف پرداخت است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بوم گردی امروز به یک علم توریستی تبدیل شده است، گفت: در روستای هدف توریستی کورعباسلو که بافت بسیار زیبایی دارد یک مجموعه 22 اتاقه و سایر مجموعه های جنبی برای بوم گردی توسط افراد بومی ایجاد شده و بر این اساس شاهد تحول توریستی در منطقه خواهیم بود.

وی افزود: وجود قلعه تاریخی بوینی یوغون در کور عباسلو می تواند در افزایش حضور توریستان داخلی و خارجی در قالب بوم گردی نقش بسزایی داشته باشد.

بهنامجو از ایجاد تعاونی گردشکری و بوم گردی در روستای شیران اطلاع داد و اظهار کرد: با همت خود اهالی روستای شیران تعاونی بوم گردی ایجاد شده و برای افزایش اشتغال و تحول بوم گردی این روستا دارای اهمیت است.

استاندار اردبیل در بخش دیگری سخنان خود از چهار بانده کردن راه اصلی شهر نیر به سمت سراب اطلاع داد و گفت: در آخرین سفر رییس جمهور به استان اردبیل در سال گذشته 20 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یافته که اداره کل راه و شهرسازی در حال اجرا کارهای مقدماتی است.

او افزود: ایجاد تونل دوم حیران که در سفر رییس جمهور 20 میلیارد تومان تامین اعتبار شدهدر مرحله اجرایی بوده و پیمانکار پروژه تجهیز کارگاه را آغاز نموده است.

وی افزود: در سفر رییس جمهوری برای احداث تونل در جاده خلخال - اسالم 20 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که علاوه بر کوتاه شده راستا به مساحت13 کیلومتر گردنههای پرو پیچ و خم نیز حذف می گردد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11023

به "خبرنگاران طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید