خبرنگاران صحت انتخابات مجلس در استان اردبیل تایید شد

به گزارش کنفرانس هکا، اردبیل- خبرنگاران- شورای نگهبان قانون اساسی صحت برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه اردبیل ـ نیر ـ نمین و سرعین، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس آباد ـ بیله سوار و اصلاندوز ، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر حوزه انتخابیه مشگین شهر را تایید کرد.

خبرنگاران صحت انتخابات مجلس در استان اردبیل تایید شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران، پس از تایید نهایی نتیجه انتخابات در پنج حوزه انتخابیه، علی نیکزاد، سیدکاظم موسوی و صدیف بدری به عنوان منتخبان قطعی حوزه انتخابیه اردبیل ـ نیر ـ نمین و سرعین معرفی شدند.

چند نفر از رقبای انتخاباتی در حوزه انتخابیه مرکز استان اردبیل به نتیجه اعلام شده اعتراض کرده بودند که در نتیجه رسیدگی شورای نگهبان، اعتراضات این رقبا رد شد و نتیجه انتخابات به تایید رسید.

با اعلام شورای نگهبان، ولی اسماعیلی از حوزه انتخابیه شهرستان گرمی و عباس جهانگیرزاده از حوزه انتخابیه شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مغان، محمود عباس زاده مشگینی از حوزه انتخابیه مشگین شهر و غنی نظری از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر به عنوان راه یافتگان قطعی استان اردبیل به مجلس یازدهم معرفی شدند.

در این دوره از انتخابات، در مجموع 974 هزار نفر در استان اردبیل واجد شرایط رای دادن بودند که 5.26 درصد آنها در پای صندوق های رای حاضر شده و به 85 نامزد حاضر رای دادند.

برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل، یک هزار و 295 شعبه اخذ رای دایر شده بود که اخذ رای با فعالیت 22 هزار نفر عوامل اعم از اعضای هیات های اجرایی، نظارت، بارزسی، نیروهای انتظامی و امنیتی در سلامت کامل انجام شد.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین با سه نماینده، پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز با یک نماینده، خلخال و کوثر با یک نماینده، مشگین شهر با یک نماینده و گرمی مغان با یک نماینده و در مجموع هفت نماینده است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8998

به "خبرنگاران صحت انتخابات مجلس در استان اردبیل تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صحت انتخابات مجلس در استان اردبیل تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید