خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: روی 20 واکسن کرونا کار می کنیم

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- سازمان دنیای بهداشت گفت که این نهاد بین المللی و دانشمندانی از سراسر دنیا در حال کار روی دستکم 20 واکسن مختلف کرونا هستند که برخی از این واکسن ها در مرحله آزمایش های بالینی قرار دارند.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: روی 20 واکسن کرونا کار می کنیم

به گزارش جمعه شب شبکه سی.ان.بی.سی، دکتر ماریا فان کرخوو رییس بخش برنامه اضطراری سازمان دنیای بهداشت در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس گفت: شتاب این فرایند واقعا قابل شگفت انگیز است، هم از لحاظ کارهایی که توانسته ایم، انجام دهیم و هم بخاطر کاری که با مرس و سارس شروع شد و بر اساس آن ادامه دادیم.

مقام های سازمان دنیای بهداشت گفتند تا قرار دریافت واکسن ها در دسترس عموم راه طولانی در پیش است.

دانشمندان می گویند برای ساختن واکسن های موثر باید آزمایش های بالینی اجرا شده و این آزمایش ها تاییدیه دریافت کند. این فرایند ممکن است 18 ماه به طول انجامد.

دکتر مایک رایان مدیر اجرایی بخش برنامه اضطراری سازمان دنیای بهداشت نیز در این کنفرانس خبری گفت بر لزوم انجام آزمایش های بالینی تاکید کرد و گفت: باید در تولید هر گونه محصولی که قرار است به بخش زیادی از مردم دنیا تزریق کنیم، محتاط باشیم.

وی اضافه نمود، تنها یک چیز خطرناک تر از یک ویروس بد وجود دارد و آن واکسن بد است.

رایان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه آمار بالای مبتلایان به کرونا سیستم های بهداشتی در دنیا را تحت فشار قرار داده است، اضافه نمود: این سیستم های تحت فشار در حال فروپاشی هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در دنیا به 274 هزار و 80 نفر رسیده است که 11 هزار و 352 نفر جان خود را از دست داده و 90 هزار و 622 تن نیز بهبود یافته اند.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9386

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: روی 20 واکسن کرونا کار می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: روی 20 واکسن کرونا کار می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید